Kajetanovičs pēc sāpīgā zaudējuma atgriežas pasaules čempionātā

Foto: wrc.com

Poļu pilots Kajetans Kajetanovičs, pēc ļoti sāpīgā zaudējuma cīņā par 2021. gada titulu, šogad atgriezīsies pasaules čempionātā. Sportists pirmo posmu aizvadīs Horvātijā.

Iepriekš trīs reizes kļuvis par Eiropas čempionu rallijā, pēdējos četrus gadus Kajetanovičs redzams pasaules čempionāta trasēs. Pērn viņš cīnījās par titulu WRC3 klasē un vēl pirms pēdējā posma noslēdzošā ātrumposma bija priekšā savam tiešajam sāncensim Žoanam Roselam, taču izšķirošajos kilometros pazaudēja gan pozīciju, gan iespēju kļūt par čempionu.

Šogad Kajetanovičs turpinās startēt ar iepriekšējās divās sezonās labi iepazīto “Škoda Fabia Rally2 evo” automašīnu, bet jau cīnīsies par ieskaites punktiem WRC2 kategorijā.

“Izskatās, ka šī kļūs par manu izaicinājumiem bagātāko sezonu karjerā, bet es vienmēr esmu sapņojis par cīnīšanos pret rūpnīcu braucējiem,” atzīst Kajetanovičs. “Tās emocijas, ko sniedz rallijs, nevar iegūt nevienā citā disciplīnā, un man patīk sacensties, braucot uz riska robežas. Esmu motivēts un gatavs cīņai.”

Pirmo pasaules čempionāta posmu Kajetanovičs aizvadīs aprīlī Horvātijā, bet nav paziņojis, kurās vēl sacīkstēs šogad plāno startēt. Pirms gada savā WRC3 klasē viņš kļuva par “Croatia Rally” uzvarētāju, bet starp visiem pilotiem, kas startēja ar “Rally2” mašīnām, ieguva trešo vietu.

Lai labāk sagatavotos lielajām cīņām, jau 26. un 27. martā Kajetanovičs aizvadīs Horvātijas rallija čempionāta pirmo posmu “Quattro River Rally”. Tās būs viņa pirmās sacīkstes šosezon. Kopumā būs jāveic 12 asfalta ātrumposmi, bet distance sastādīs nedaudz virs 90 kilometriem.

Izmantotie resursi:
www.wrc.com