“Hyundai” komandā WRC2 klasē startēs Suninens un Zaldivars

Foto: Jakub Pojmicz

“Hyundai” rūpnīca paziņojusi, ka WRC2 klasē tās rallija komandas sastāvā šosezon ar “Hyundai i20 N Rally2” automašīnām startēs somu pilots Tēmu Suninens un paragvajietis Fabricio Zaldivars. Viņu programma paredz dalību septiņos posmos.

Tēmu Suninens pagājušā gada vidū šķīra sadarbību ar “M-Sport” nometni un jau sezonas izskaņā Spānijas posmā sēdās pie “Hyundai i20 N Rally2” rūpnīcas mašīnas stūres, gūstot otro vietu WRC2 ieskaitē. Savukārt Moncas rallijā viņam radās negaidīta iespēja aizstāt Otu Tanaku pie WRC auto stūres, un somu braucējs sacensībās sasniedza sesto vietu. Iepriekš ar “Ford Fiesta WRC” mašīnu viņš pasaules čempionātā aizvadīja trīs sezonas, divreiz arī izcīnot pjedestālu. WRC2 klasē Suninens savā karjerā tikmēr guvis sešas uzvaras un 15 pjedestālus. Viņa stūrmanis joprojām būs Miko Markula.

Fabricio Zaldivars pasaules čempionātā startēja jau iepriekš, 2020. gadā ar “Ford Fieasta Rally4” sasniedzot ceturto vietu JWRC klasē, bet pērn ar “Hyundai i20 R5” ieņemot astoto vietu WRC3 vērtējumā. Tāpat pagājušajā gadā ar “Hyundai i20 R5” viņš startēja Paragvajas rallija čempionātā, uzvarot vienā posmā. Zaldivaram stenogrammu lasīs bijušais Danija Sordo stūrmanis Karloss del Barrio.

Pirmās sacensības Suninens un Zaldivars aizvadīs no 19. līdz 21. maijam Portugālē, bet pēc tam startēs arī Itālijā, Kenijā, Igaunijā, Somijā, Grieķijā un Spānijā. Savukārt abas mašīnas jau trešo gadu apkalpos Ota Tanaka un Marko Martina vadītā Igaunijas rallija komanda “RedGrey Team”.

Izmantotie resursi:
www.automobilsport.com