Hutunens šosezon varētu debitēt pie “Ford Puma Rally1” stūres

Foto: Jouni Laakso

Savas pirmās sacensības pasaules rallija čempionātā ar “Rally1” klases mašīnu Somijas posmā gatavojas aizvadīt jaunais un talantīgais somu pilots Jari Hutunens. Tikmēr Jaunzēlandes rallijā ar šo mašīnu varētu startēt Luka Anīrs.

“M-Sport Ford” komanda šogad apņēmusies visos pasaules čempionāta posmos piedalīties ar četrām “Ford Puma Rally1” mašīnām. Vienības pamatsastāva piloti ir Kreigs Brīns, Adrijēns Furmo un Gass Grīnsmits, savukārt ceturto mašīnu iecerēts uz maiņām nodot citu braucēju rīcībā. Montekarlo rallijā ar to brauca Sebastjēns Lēbs (un guva uzvaru), bet Zviedrijā bija paredzēts startēt Lorenco Bertelli, kurš darba pienākumu dēļ savus plānus tomēr mainīja.

Trešajā posmā Horvātijā ar “Ford Puma Rally1” brauks Žans-Luī Lubē, kurš jau vienojies par septiņu sacīkšu programmu. Tas visai ideāli saskan ar Lēba iecerēm, kurš šogad grib piedalīties vēl divos vai trīs posmos. Tiek baumots, ka Lēbam nākamais starts varētu būt Portugāles rallijā, turklāt, tā kā tur jāstartē arī Lubē, “M-Sport Ford” komanda varētu pietikt pat piecas mašīnas. Vēl gan tas nav apstiprināts. Lēbu mēs varētu redzēt startējam arī Safari rallijā un Japānas posmā.

Tikmēr kļuvis zināms, ka Jari Hutunens vienojies ar komandu par startēšanu Somijas rallijā, taču sportistam vēl nepieciešams nokomplektēt budžetu, lai to varētu īstenot. Iepriekš Hutunens ar “Rally1” mašīnām nav braucis. Ar R5 klases auto sportists pirmo reizi pasaules čempionātā uz starta izgāja 2017. gadā Somijā, debijas reizē izcīnot uzvaru WRC2 klasē. 2020. gadā viņš ar R5 mašīnu kļuva par pasaules čempionu WRC3 ieskaitē, bet pērn ar “Rally2” klases spēkratiem sasniedza WRC2 uzvaras posmos Sardīnijā, Iprā un Moncā. Pērn rudenī Hutunens pameta “Hyundai” rūpnīcas nometni un šogad startē “M-Sport Ford” paspārnē, kur ar “Ford Fiesta Rally2” jau aizvadījis Zviedrijas posmu, gūstot trešo vietu “WRC2 Open” kategorijā.

Savukārt Jaunzēlandes rallijā ar “Ford Puma Rally1” varētu startēt vietējais pilots Luka Anīrs. Līdz šim šis sportists ar R5 klases mašīnām vairākus gadus piedalījies Austrālijas čempionātā, bet uzvaras nav guvis.

Izmantotie resursi:
www.bullfrag.com