Grjazinam aizliedz startēt WRC posmā Igaunijā

Nikolajs Grjazins būs spiests izlaist Igaunijā gaidāmo pasaules rallija čempionāta posmu, jo mūsu ziemeļu kaimiņvalsts nepieļaus krievu vai baltkrievu sportistu dalību šajās sacensībās.

Pasaules čempionātā aizvadīti pieci posmi, un pagājušās nedēļas nogalē notikušajās sacīkstēs Sardīnijā Grjazina ekipāža izcīnīja pirmo uzvaru “WRC2 Open” klasē šosezon. Kopvērtējumā pēc šī panākuma Grjazins pacēlies jau uz otro vietu, 11 punktus zaudējot līderim Žoanam Roselam no Francijas un par vienu punktu apsteidzot norvēģi Andresu Mikelsenu, kurš otro posmu pēc kārtas piedzīvoja izstāšanos.

Igaunijas WRC posma organizators Urmo Āva paziņojis, ka valsts nedos atļauju startēt sacensībās ne krievu, ne arī baltkrievu sportistiem, ņemot vērā Krievijas izraisīto karu Ukrainā.

“Igaunijas valdība neļaus man startēt “Rally Estonia”,” apstiprinājis arī 24 gadus vecais Nikolajs Grjazins. “Tas ir liels sarūgtinājums. Igaunijas ceļi ir mani mīļākie, tāpēc ļoti gribēju tur startēt. Diemžēl neko nevaram darīt, un neviens nevar palīdzēt.”

Citos posmos krievu sportisti var piedalīties, vien nedrīkst braukt zem Krievijas vai Krievijas autosporta federācijas karoga, tāpat aizliegts izmantot Krievijas simboliku ekipējuma dizainā, kā arī jāievēro citi nosacījumi.

Sardīnijas posms Grjazinam izvērsās ļoti veiksmīgs. Viņš stāsta: “Rallijs notika lielā karstumā, un apstākļi bija sarežģīti, bet mums tas pagāja labi. Daudz veicās. Gandrīz nebija nekādu problēmu ar mašīnu vai plīsušām riepām, un komanda bija lieliskā formā. Varam būt ļoti apmierināti.”

Igaunijas rallijs notiks no 14. līdz 17. jūlijam un būs pasaules čempionāta septītais posms. Pirms tam, šī mēneša otrajā pusē, vēl gaidāmas sacensības Kenijā.

Izmantotie resursi:
www.delfi.ee