ERC sezonas pēdējā posmā Spānijā uzvar Bonato

Foto: Nacho Mateo

Paralēli pasaules čempionāta sacensībām, kas šonedēļ norisinās Spānijā, aizvadīts arī Eiropas rallija čempionāta sezonas noslēdzošais, astotais posms. Uzvaru tajā izcīnīja franču pilots Žoans Bonato.

Eiropas čempionāta dalībnieki “RallyRACC Catalunya – Costa Daurada” sacensības aizvadīja piektdien un sestdien. Bija plānoti 14 asfalta ātrumposmi 235 km kopgarumā, bet SS8 un SS13 tika atcelti.

Žoans Bonato (“Citroën C3 Rally2”) jau pēc pirmās dienas bija nostiprinājies līderpozīcijā, tobrīd par 18 sekundēm apsteidzot 2022. gada ERC titula ieguvēju Efrenu Larenu (“Škoda Fabia Rally2 evo”), kamēr trešajā vietā esošais Horhe Pardo (“Škoda Fabia Rally2 evo”) zaudēja jau vairāk par pusotru minūti.

Sestdien mājinieks Larena nedaudz pietuvojās un finišēja 13 sekundes aiz uzvarētāja Bonato, kuram tā ir pirmā ERC uzvara. Tikmēr spāņu pilota Pardo ekipāža noturējās drošā trešajā pozīcijā, taču uzvarētājam pazaudēja 2 minūtes un 30 sekundes. Ceturto vietu izcīnīja veterāns Hevi Ponss, kurš savulaik aizvadīja vairākas sezonas pasaules rallija čempionātā, braucot arī WRC klasē.

ERC absolūtās ieskaites kopvērtējumā Larena šogad uzvarējis ar iespaidīgu pārsvaru pār sekotājiem – Pardo kļuvis par vicečempionu, bet savam tautietim zaudē 71 punktu. Trešajā vietā kopvērtējumā sezonu noslēdzis Bonato, kurš startēja tikai četros posmos un no Pardo atpaliek septiņus punktus.

Spānijas posma rezultāti:

ERC kopvērtējums: