Pirmā ERC posma uzvarētājam nav naudas, lai startētu Azoru rallijā

Foto: FIA ERC

Spāņu pilots Nils Solanss, kurš guva uzvaru Eiropas rallija čempionāta (ERC) pirmajā posmā “Rally Serras de Fafe”, nestartēs sezonas otrajās sacensībās Azoru salās, jo nav izdevies noteiktajā laikā savākt pietiekoši daudz līdzekļus.

Georgs Linnamāe un Eriks Caiss bija starp pretendentiem uz uzvaru Fafes rallijā, taču viņu galvenais mērķis bija labāk sagatavoties pasaules čempionāta posmam, kas maijā notiks Portugālē. Tikmēr Solanss sapņo par uzvaru Eiropas čempionātā.

Tas, ka viņam vēl nav nokomplektēts budžets, lai piedalītos “Azores Rallye”, nebija nekāds noslēpums, taču sportists gatavojās un būtu gatavs startēt. Aizvakar publicētajā dalībnieku sarakstā viņa vārds tomēr nebija atrodams, neskatoties uz to, ka tieši Solanss pašlaik ir ERC kopvērtējuma līderis.

“Mums jau bija sagatavots pieteikums, taču nebija visa vajadzīgā atbalsta, beigās mēs nesamaksājām un neesam starp dalībniekiem, jo nav naudas, nepietiek budžeta,” skaidro sportists.

Gūtā uzvara palīdzētu piesaistīt papildus sponsorus, tomēr tik īsā laikā tas nav izdarāms. Viņš cer, ka to izdosies paveikt līdz trešajam posmam, kas risināsies Kanāriju salās. Finansiāli viņu vairs neatbalstīs Spānijas motoru sporta federācija (RFEDA), kas to darīja pērn “Rallye Team Spain” projekta ietvaros. Līdzjutēji tikmēr internetā paši noorganizējuši līdzekļu vākšanu Solansa startiem.

“Zinu, ka cilvēki ir nedaudz dusmīgi par šo situāciju, jo, tā kā esmu čempionāta līderis, viņi grib, lai turpinu startēt,” saka Solanss. “Tas ir ļoti redzams sociālajos tīklos no līdzjutēju puses. Esmu priecīgs par to, jo jūtos ļoti labi ar tādu fanu atbalstu.”

Nila Solansa lielākie panākumi ir 2017. gada pasaules čempiona tituli JWRC un WRC3 klasēs, savukārt 2020. gadā viņš kļuva par Spānijas grants rallija čempionu. Eiropas čempionātā Solanss pērn ieņēma septīto vietu, bet nedēļas nogalē gūtā uzvara Fafes rallijā viņam ir pirmā ERC karjerā.

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com