Brīns piedzīvo avāriju, Tanaks atgūst vadību no Ožjē

Foto: wrc.com

Jaunzēlandē aizvadīta pasaules rallija čempionāta 11. posma pirmā pilnā diena, kuras laikā bija jāmēro seši ātrumposmi un norisinājās spraigas cīņas par pirmo pozīciju. Līderis šobrīd ir Ots Tanaks, bet avāriju slapjajā trasē piedzīvoja Kreigs Brīns, kurš arī kādu laiku bija sacensību vadībā.

“Hyundai” komandu pārstāvošais igauņu pilots Tanaks pirmajā pozīcijā izvirzījās jau ceturtdien, kad tika veikts superspeciālais dops. Šodien no rīta vadību pārņēma Kreigs Brīns, noturot to arī pēc SS3, pēc tam atkrita uz otro pozīciju, jo Tanaks atkal nonāca vadībā. Savukārt piektajā ātrumposmā “M-Sport Ford” komandas līderis piedzīvoja avāriju – Brīns pieļāva kļūdu un nenoturējās trasē vienā no līkumiem. Zinātāji atceras, ka 2002. gadā turpat avarēja arī leģendārais Kolins Makrejs. Brīns būtu varējis turpināt sacīkstes, bet nācās izstāties bojāta sajūga dēļ.

Tikmēr par pirmo pozīciju turpinājās spraiga cīņa. Vadību pēc SS5 pārņēma Sebastjēns Ožjē, kurš uz šo posmu atgriezies trasē “Toyota” komandā, pēc nākamā ātrumposma nosargāja līderpozīciju, bet tad atkal to pazaudēja. Ožjē priekšpēdējā dienas dopā pazaudēja aizmugurējo spoleri, kas ietekmēja viņa ātrumu septītajā ātrumposmā. SS7 labu ātrumu nodemonstrēja Tanaks, vēlreiz izvirzoties vadībā. Šobrīd tikai 0.2 sekundes viņam zaudē Elfins Evanss, Ožjē atkritis uz trešo vietu un atpaliek 6.7 sekundes, bet ceturtais pašlaik ir sezonas līderis Kalle Rovanpera, zaudējot 7.2 sekundes. Pārējie zaudē jau krietni vairāk.

Vēl seši ātrumposmi Jaunzēlandes rallijā tiks veikti sestdien, bet noslēdzošie četri – svētdien.

Jaunzēlandes rallija rezultāti pēc SS7: