Bijušais F1 pilots Kovalainens šogad debitēs WRC

Foto: Twitter.com/SaariJarno

Savulaik “Formulā 1” startējušais somu autosportists Heiki Kovalainens šogad plāno aizvadīt debijas sacensības pasaules rallija čempionātā. Pašlaik viņš savu rallista karjeru izvērš Japānā.

Pirmās rallija sacensības Kovalainens aizvadīja 2015. gadā Somijā, bet pēdējās sezonās ir regulārs Japānas rallija čempionāta dalībnieks. Iepriekšējos gadus viņš startēja sacīkstēs ar aizmugures piedziņas “Toyota GT86 CS-R3”, pērn arī kļūstot par Japānas čempionu savā klasē. Šogad sportists pārsēdies “Škoda Fabia R5” pilnpiedziņas mašīnā un nedēļas nogalē ar šo auto, ko pirmo reizi bija izmēģinājis vien februārī, uzvarēja Japānas čempionāta pirmā posma “Shinshiro Rally” absolūtajā ieskaitē.

Kovalainena komanda “Team Aicello” paziņojusi, ka plāns ir šogad aizvadīt pilnu sezonu Japānā, kā arī šajā valstī novembrī gaidāmo pasaules rallija čempionāta posmu. Kovalainenam tā būs debija pasaules čempionātā. Tāpat aizvien tiekot meklēti sponsori Kovalainena rallija programmas finansēšanai.

“Pirmkārt, mēs piedalīsimies visos Japānas rallija čempionāta posmos,” paziņojusi komanda. “Tomēr mēs aizvien meklējam sponsorus, jo, ņemot vērā sarežģīto situāciju pasaulē, mums pagaidām vēl trūkst visu nepieciešamo līdzekļu.”

Kovalainens savulaik kļuva par labi zināmu F1 pilotu, startējot čempionātā no 2007. līdz 2013. gadam un šajā laikā pārstāvot arī tādas spēcīgas komandas kā “Renault” un “McLaren”. 2008. gadā Ungārijas posmā “McLaren” sastāvā viņš izcīnīja savu vienīgo uzvaru. Divreiz kopvērtējumā Kovalainens sasniedzis septīto vietu, kas ir viņa labākie rezultāti F1 karjerā.

Pēc F1 karjeras beigšanas Kovalainens izlēma startēt Japānā bāzētajā “Super GT” čempionātā. Septiņu sezonu laikā sportists tika pie piecām uzvarām un 2016. gadā arī kļuva par čempionu. Pēc pagājušās sezonas viņš paziņoja par “Super GT” karjeras noslēgšanu.