Ar latviešu ekipāžu dalību Igaunijā startēs rallija sezona

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Šo sestdien, 29. janvārī ar pirmo posmu startēs Igaunijas rallija čempionāta jaunā sezona. “Otepää Talv” rallijā uz starta gatavojas iziet 70 ekipāžas, arī deviņas no Latvijas.

Otepē ziemas rallijs tiks aizvadīts pēc sprinta formāta. Sacensību ietvaros paredzēti tikai divi 9.59 km un 9.90 km gari ātrumposmi, katrs no kuriem būs jāaizvada pa trim reizēm. Sestdien Otepē tiek prognozēti nelieli mīnusi un snigšana, līdz ar to rallijam vajadzētu izdoties kā plānots.

Ar 1. numuru trasē dosies Georgs Linnamē, kurš pilotēs jau iepriekšējās divās sezonās iepazīto “Volkswagen Polo GTI R5” automašīnu. Tāpat kā pērn, arī šogad viņš plānojis startēt ne vien savā dzimtenē, bet arī pasaules čempionātā un apstiprināts arī viņa pieteikums startam “Rally Sweden”, kas notiks februāra otrajā pusē. Nākamie starta numuri “Otepää Talv” rallijā piešķirti Prītam Koikam, Rolandam Murakam un Gregoram Jētsam, kuri cīņā vedīs savas “Rally2” automašīnas.

Pirmo ralliju kopš smagā negadījuma 2019. gada “Rally Estonia” aizvadīs talantīgais jaunais igaunis Karls Martins Volvers – viņš trasē atrādīs savu jauno “Škoda Fabia Proto”. Tāpat piedalīsies ukrainis Valērijs Gorbans ar savu Baltijas valstīs jau labi zināmo “Mini John Cooper Works WRC” automobili.

Startēs arī vairākas latviešu ekipāžas. Edijs Bergmanis turpinās priecēt ar savu “Mitsubishi Lancer Evo IX”, bet par sportista stūrmani kļuvis pieredzes bagātais Ivo Pūķis, kurš iepriekš savus lielākos panākumus guvis ar Edgaru Balodi, Mārtiņu Svili un Jāni Vorobjovu. Ierindā būs arī Balodis Edgars/Maksims Juzikevičs (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), iepriekš minirallijā panākumus guvušais Kalvis Blūms ar Jurģi Meisteru (“Mitsubishi Lancer Evo VI”), tāpat Kristaps Dzīvītis/Māris Egle (“Audi 90 Quattro”), Mareks Švarcs-Švampāns/Armands Lūkins (“Subaru Impreza”), Ainārs Šusts/Uldis Fjodorovs (“Ford Fiesta Rally3”), Ivo Ķilpis/Artis Ceriņš (“Toyota Corolla”), Andris Baumanis/Raitis Jagodkins (“Ford Escort MK2”) un Arvis Vecvagars/Gints Gaiķis (“Lada VAZ 2105”).

Dalībnieku saraksts >>