‘Dacia’ uzsāks dalību Dakaras rallijā, viens no pilotiem būs Lēbs

Foto: Dacia

“Renault Group” paziņojusi par plānu no 2025. gada uzsākt dalību Dakaras rallijā. Leģendārajās sacensībās tiks izmantots “Dacia” zīmols, bet viens no pilotiem būs neviens cits kā francūzis Sebastjēns Lēbs.

Rumānijas autoražotāja jaunais projekts tiks īstenots kopā ar britu rūpnīcu “Prodrive”, kas šobrīd startē Dakaras rallijā ar “Bahrain Raid Xtreme” komandu un vadošās T1+ klases “Hunter” mašīnām. Neoficiāli zināms, ka “Dacia” sacīkšu auto tiks veidots uz “Manifesto” modeļa bāzes.

Par “Dacia” komandas braucējiem jau izvēlēti Sebastjēns Lēbs un Kristiana Gutjeresa. Lēbs pēdējos gados jau startē Dakaras rallijā “Bahrain Raid Xtreme” sastāvā, taču vēl nav guvis uzvaru. Kopā ar Gutjeresu viņi piedalās “Extreme E” rallijreida seriālā, līdz ar ko ieguvuši lielu sadarbības pieredzi.  Arī spānietei Gutjeresai ir pieredze Dakaras rallijā. Plānots, ka “Dacia” aizvadīs pilnu pasaules rallijreida čempionāta sezonu.

“Esmu ļoti priecīgs, Dakaras rallijs tagad ir mans galvenais mērķis,” stāsta Lēbs. “Esmu startējis septiņas reizes, esmu bijis uz pjedestāla, bet vēl ne reizi neesmu uzvarējis. Ar “Dacia” ceru cīnīties par uzvaru. Tās man ir labas ziņas, ka iegūšu īsta autoražotāja atbalstu.”

Jūnijā par dalību Dakaras rallijā jau 2024. gadā paziņoja autoražotājs “Ford”, kas T1+ klasē piedalīsies ar savu “Ranger” pikapu. Pirmās gan būs vairāk izmēģinājuma sacīkstes, jo uz 2025. gadu “Ford Performance” būvēs jaunu “Ranger” sacīkšu automobili, sadarbībā ar “M-Sport”, NWM un “Neil Woolridge Motorsport”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *