Minirallija sezonas finālā uzvaru izcīna Zvaigznes/Ozoliņa ekipāža

Šodien, 17. oktobrī, Rīgā un Jūrmalā, paralēli Latvijas rallija čempionāta finālposmam, norisinājās arī 2016. gada minirallija kausa izcīņas noslēdzošās sacensības. Minirallija “Latvija 2015” kopvērtējumā uzvarēja Valta Zvaigznes/Mārtiņa Ozoliņa ekipāža.

Aptuveni 60 ekipāžas startēja sezonas noslēdzošajās sacensībās. Dienas laikā minirallija braucēji veica ātrumposmus Biķernieku trasē un Kauguros. Ar laika kontroli sportisti nobrauca 15.66 km, savukārt pārbaucienos – vēl 109.17 km.

Jau pirmajā ātrumposmā sacensību vadību pārņēma vienīgie “4WD Plus” klases braucēji šajā minirallijā – Valts Zvaigzne/Mārtiņš Ozoliņš (“Subaru Impreza”). Viņi uzvarēja gandrīz visos ātrumposmos un pārliecinoši finišēja pirmie absolūtajā vērtējumā, tuvākos sekotājus apsteidzot par 12 sekundēm.

Otro vietu absolūti un pirmo “Open” klasē izcīnīja Krišjānis Zintis Putniņš/Mārtiņš Puriņš (“Subaru Impreza”). Trešie kopējā ieskaitē Raimonds Strokšs/Mareks Gruškevics (“Mitsubishi Evo 9”).

“Open” klasē aiz Putniņa/Puriņa ekipāžas palika jau pieminētie Strokšs/Gruškevics, kuri zaudēja 4 sekundes. Mārcis Aizkalns/Miks Irbe (“Mitsubishi Evo 9”) ierindojās trešajā vietā, zaudējot uzvarētājiem 16 sekundes.

Viskuplāk pārstāvētajā 2WD ieskaitē uzvarētājiem Lapsam/Lindem piekāpās Gvido Rozenblūms/Indulis Kalniņš (BMW 325), kuri finišā zaudēja pavisam maz – tikai 1.27 sekundes. Trešo vietu klasē guva Ervins Ērglis/Jānis Olle (BMW 328), kuri no uzvarētājiem atpalika 9 sekundes.

1600 klasē šoreiz uzvara Andrim Putniņam/Raimondam Gļaudam (“Rover 214”), bet otrā – Mārtiņam Stankem/Edijam Stankem (“Honda Civic”), kuri finišēja 11 sekundes aizmugurē. Reinim Trūpam/Mārim Baumanim (MG ZR) trešā vieta.

Klasē 4WD uzvarētāju godā minirallijā “Latvija 2015” Niks Kanders/Didzis Kanders (“Audi 80 Quattro”). 9 sekundes aiz viņiem finišēja Intars Rezakovs/Oskars Leimanis (“Subaru Impreza”), gūstot otro vietu, bet trešajā vietā ar 29 sekunžu deficītu līdz uzvarētājiem – Lauris Ozerovs/Mārtiņš Mikolaijs (“Subaru Impreza”).

Junioru vērtējumā vienīgie startēja un finišēja Roberts Poriņš/Edgars Poriņš (“VW Golf”).