Aizvadītas minirallija sacensības ‘Ropaži 2023’

Ar sacensībām Rīgā un tās pievārtē sestdien startēja minirallija jaunā sezona. Minirallijā “Ropaži 2023” absolūtajā ieskaitē uzvarēja Ģirts Vītiņš/Daniels Jānis Justs.

FOTO GALERIJA >>

Sacensībās tika veikti pieci asfalta ātrumposmi Biķernieku trasē, bet viens grants dops norisinājās Ropažos. Ar laika ieskaiti tika mēroti 21.2 kilometri. Uz starta stājās 85 ekipāžas, bet absolūti ātrākās minirallija kopvērtējumā izrādījās aizmugures piedziņas mašīnas.

Uzvaru kopējā ieskaitē un 2WD klasē guva Ģirts Vītiņš/Daniels Jānis Justs (BMW), kuri par 5.15 sekundēm pārspēja tajā pašā klasē startējušo Ralfa Sirmača/Armanda Bites (BMW) ekipāžu. Trešā starp 2WD ekipāžām bija Kaspars Sloka/Oskars Sukurs (BMW). Trešo vietu kopējā ieskaitē izcīnīja Matīss Mežaks/Miķelis Mežaks (BMW 325), kuri Sirmacim/Bitem zaudēja vien 0.24 sekundes. Mežaka ekipāža uzvarēja OPEN 2WD ieskaitē, aiz sevis atstājot Mārtiņu Dzenīti/Aināru Šustu (Ford Fiesta Rally4) un Kristapu Telli/Kasparu Grīvu (Ford). 2WD ROOKIE klasē uzvaru sasniedza Gusts Pikša/Kristaps Pļaviņš (BMW), otrajā vietā Aigars Odziņš/Jurģis Balodis (BMW), trešie – Jānis Ptičkins/Māris Cinkmanis (BMW).

1600 klasē ātrākie bija Kristaps Priedīte/Aivis Bērziņš (Opel Corsa), bet pirmo trijnieku noslēdza Jānis Jansons/Agnis Bērziņš (Peugeot) un Arnis Blūmfelds/Kārlis Eberhards (Honda Civic). Reinis Trūps/Ēriks Kursišs (Honda Civic Type-R) tikmēr guva pirmo vietu starp 2000 klases ekipāžām. Otro vietu ieņēma Ojārs Mednis/Madars Ķēniņš (VW Golf), trešajā vietā finišēja Kārlis Roziņš/Mārcis Dzenis (Honda Civic Type-R).

4WD klasē pirmie bija Kristaps Ābele/Helvijs Plaudis (Subaru Impreza RS), aiz kuriem ierindojās Ingus Kazulis/Klāvs Zambergs (Audi A4) un Ernests Ozols/Emīls Ozols (Audi A4). 4WD+ klasē uzvara Leonīdam Pugo/Jānim Rozentālam (Subaru Impreza), otrajā vietā Elmārs Aukšmuksts/Kaspars Bundzinieks (Subaru Impreza), trešie – Davis Leitis/Elizabete Leite (Subaru Impreza). OPEN 4WD vērtējumā uzvara Sandim Eisleram/Ingum Eisleram (Subaru Impreza), otrajā vietā Māris Dunda/Marita Bajarune (Subaru Impreza), trešie – Edgars Zuģickis/Oskars Stepans (Subaru Impreza). No 4WD ROOKIE ekipāžām ātrākā bija Jānis Lazdiņš/Armands Jugans (Subaru Impreza), otro vietu ieņēma Roberts Lapiņš/Gatis Roze (Subaru Impreza), kamēr trešo guva Kristaps Rijkuris/Artūrs Audze (Subaru Impreza).

BUGGY klasē šoreiz uzvarēja Rolands Puravs/Ingars Sakne (Can-Am Maverick X3 XRS), kuriem vien nepilnu pusotru sekundi pazaudēja Rinalds Ranka/Jānis Vējiņš (Can-Am Maverick X3 XRS Turbo). Trešajā vietā Roberts Veismanis/Pauls Gereišs (Can-Am Maverick X3 XRS Turbo).

Minirallija sezonas otrais posms “Karosta” norisināsies 13. maijā Liepājā.