Ziders piedzīvo pamatīgu avāriju “Rotax Max Grand Finals” sacīkstēs

Rotax Max Grand Finals aizvadīta ceturtā sacensību diena. Mūsu sportistiem vairākas uzvaras un “Top 6” finiši ceturtdienas hītos. Neiztika arī bez sirdi stindzinošiem momentiem Krista Zidera izpildījumā – kā TV komentētājs teica, ka Krists gaisā pavadīja vairāk laika kā slavenā NBA zvaigzne Maikls Džordans. Bet par visu pēc kārtas.

Klase MiniMax – Toms Strēle abos šīs dienas hītos finišēja trešais. Pieplusojot iepriekšējās dienas ceturto vietu, viņu ierindo sestajā vietā visu hītu kopsummā, kas dod Tomam trešo starta vietu B finālā.

Klase Junior – Tomass Štolcermanis neatstāja nekādas cerības saviem konkurentiem uzvarot pilnīgi visos hītos, attiecīgi viņam pirmā starta pozīcija A finālā. Ļoti labi hītus aizvadīja arī Edgars Vilcāns divreiz finišējot otrais un vienreiz astotais, kas kopsumā pēc hītiem klasificē Edgaru ceturtajā pzīcijā, kas savukārt dod otro starta vietu B finalā. Abos finālos latvieši startēs no pirmās rindas.

Klase DD2 Masters – šajā klasē paredzēti tikai divi hīti, viens vakar un viens šodien. Ceturtdienas hītā kā ceturtais finišēja Henrijs Grūbe, bet pēc soda piešķiršanas viņš noslīdēja uz devīto pozīciju, savukārt Ēriks Gasparovičs pacēlās no septītās uz sesto pozīciju. Iļja Aļošķins finišēja divdesmitdevītais. Priekšfinālu mūsējie uzsāks no sekojošām pozīcijām: Henrijs Grūbe piektais, Ēriks Gasparovičs septītais un Iļja Aļošķins trīsdesmitais.

Klase DD2 – dienas pirmajā hītā no pirmajām divām rindām startēja visi trīs mūsu sportisti, diemžēl finišu izdevās sasniegt tikai diviem. Dramatisku avāriju piedzīvoja Krists Ziders, trases vienā no ātrākajīem sektoriem konkurents uztriecās virsū kā rezultātā Krists ielidoja trases drošības nožogojumā, uzlidoja gaisā, veikdams vairākus 360 apgriezienus gaisā un piezemējās drošības joslā, krietni sabojājot savu kartingu, lieki piebilst, ka ar to sacīkšu diena priekš viņa bija beigusies. Cīņā palikušajiem latviešiem veicās krietni vien labāk – Patriks Noels Ločmelis finišēja pirmais un Emīls Akmens ceturtais. Dienas noslēdzošais hīts veiksmīgs bija Emīlam, kuram izdevās uzvarēt, bet Patriks finiša līniju šķērsoja desmitais. Pēc hītiem Emīls klasificēts kā piektais, Patriks septītais un Krists ar vienu finišētu hītu sešdesmitais. Emīls un Patriks A finālu uzsāks no otrās rindas attiecīgi trešās un ceturtās starta pozīcijas, bet Krists cīnīsies B finālā, to uzsākot no trīsdesmitās starta vietas.

Hīti ir aizvadīti godam, tagad tikai tikpat pārliecinoši un vienlaicīgi arī prātīgi jāaizvada priekšfināli, lai iegūtu pēc iespējas labāku starta pozīciju sestdienas fināla braucienam. Potenciāls mūsējiem ir, ātrums arī ir, cerams arī veiksme būs mūsu sabiedrotā…

Izmantotie resursi:
Facebook.com/prokartlatvija