“World RX” elektriskajai sezonai pieteikusies jauna komanda

Foto: PWR Racing

Dalību pasaules rallijkrosa čempionātā apstiprinājusi zviedru vienība “CE Dealer Team”. Tā kļuvusi par sesto komandu, kas pieteikusies dalībai elektriskajā klasē RX1e.

Jaunā “World RX” sezona startēs ar posmu 2. un 3. jūlijā Zviedrijā, Hēljesas trasē, bet kopumā gaidāmi 11 posmi septiņās dažādās trasēs. Sākoties pasaules čempionāta elektriskajai ērai, šobrīd vēl par komandām līdz galam skaidrības nav, jo visas savu dalību nav apstiprinājušas, bet vairums no tām, kas ir, vēl nav paziņojušas, ar kādām mašīnām vai pilotiem startēs.

Tikai “Hansen Motorsport” jau apstiprinājusi, ka elektrisko auto būvē uz “Peugeot 208” bāzes, bet tās piloti būs Kevins Hansens un Timijs Hansens. “Volkswagen Dealerteam Bauhaus” startēs ar “Volkswagen Polo” un tās sastāvā būs trīs piloti, taču pagaidām dalību apstiprinājis tikai Johans Kristofersons. Zināms, ka “GCK Motorsport” gatavo elektrisko “Lancia Delta Evo-e”, kas vizuāli noteikti būs viens no interesantākajiem spēkratiem šajā sezonā, bet “All-inkl.com Münnich Motorsport” un lietuviešu “ESmotorsport” pagaidām tikai apstiprinājušas dalību, taču nav nosaukušas ne mašīnas, kas tiks izmantotas, ne braucējus.

Sestā komanda, kas apstiprinājusi gatavošanos pasaules rallijkrosa čempionātam, ir Skandināvijas salonautomobiļu čempionātā (STCC) startējošā “PWR Racing”. Oficiāli tā startēs zem “Construction Equipment Dealer Team” nosaukuma un to vadīs bijušais EKS menedžeris un rallija stūrmanis Emils Akselsons, kā arī Daniels Haglēfs.

“PWR Racing” jau pirms vairākiem gadiem nopietni pievērsās elektrisko sacīkšu auto būvei un radījusi pasaulē pirmo pilnībā elektrisko “touring car” autošosejas sacīkšu mašīnu PWR001. Kopš 2017. gada, kad mainījās tehniskie noteikumi, uz “Cupra Leon” bāzes radītais auto izrādījies ārkārtīgi spēcīgs, Robertam Dalgrenam ar to izcīnot trīs titulus. Tagad komanda paplašinās uz rallijkrosu, taču sīkākas informācijas pagaidām nav.

Apstiprinātās komandas 2022. gada sezonai:

Komanda Auto Piloti
France GCK Motorsport Lancia Delta Evo-e
Sweden Hansen Motorsport Peugeot 208 Sweden Kevin Hansen
Sweden Timmy Hansen
Sweden Volkswagen Dealerteam BAUHAUS Volkswagen Polo Sweden Johan Kristoffersson


Germany ALL-INKL.COM Münnich Motorsport
Lithuania ESmotorsport
Sweden CE Dealer Team