Solbergi sarūpē Norvēģijai uzvaru Čempionu sacīkšu Nāciju kausā

Foto: RoC

Norvēģijas komandu pārstāvošie Peters Solbergs un viņa dēls Olivers Solbergs šodien aizvadīja lielisku dienu Čempionu sacīkstēs (“Race of Champions”), kur aizkļuva līdz finālam un tur sakāva ASV vienības braucējus Džimiju Džonsonu un Koltonu Hertu, kļūstot par Nāciju kausa ieguvējiem.

Čempionu sacīkstes šogad atkal tiek rīkotas pēc dažu gadu pārtraukuma, bet notiek vēl nebijušā trasē, kas izveidota uz Baltijas jūras ledus Zviedrijas piekrastē. Paralēlajā trasē Nāciju kausā cīņas aizvadīja desmit komandas, savukārt svētdien sacensības turpināsies ar individuālajām sacensībām, kuru laikā tiks noskaidrots Čempionu čempions.

Rallija un rallijkrosa pasaules čempions P.Solbergs šajās sacīkstēs piedalījās otro reizi, kamēr O.Solbergam tā bija debija. Tēvs savu aktīvo sportista karjeru jau beidzis un trasē redzams reti, kamēr dēls šobrīd brauc pasaules rallija čempionātā, kur pārmaiņus šosezon startēs gan ar “Rally1”, gan “Rally2” klases mašīnām. Šī ir pirmā reize kad Čempionu sacīkstēs Nāciju kausā uzvarējusi Norvēģijas komanda.

1/4 fināli:

A 1/4 finālā ASV komanda ar NASCAR leģendu Džimiju Džonsonu un “IndyCar” braucēju Koltonu Hertu pieveica Vāciju, kuras sastāvā startēja “Formula 1” piloti Sebastians Fetels un Miks Šūmahers, bet Somija ar divkārtējo F1 pasaules čempionu Miku Hakinenu un Emmu Kimilainenu sastāvā B 1/4 finālā pieveica Deivida Kulthārda un Džeimijas Čedvikas pārstāvēto Lielbritānijas komandu. Somijas komandā kopā ar Hakinenu bija plānots startēt Valteri Botasam, taču pēdējā brīdī “citu pienākumu dēļ” sportists paziņoja par nepiedalīšanos.

C 1/4 finālā Ziemeļvalstu vienība ar pasaules rallijkrosa čempionu Johanu Kristofersonu un Lemānas leģendu Tomu Kristensenu bija pārāki pār Franciju, ko pārstāvēja nesen Montekarlo rallijā uzvarējušais deviņkārtējais WRC čempions Sebastjēns Lēbs un kādreizējais rallija čempions Didjē Oriols. D 1/4 finālā tikmēr Solbergi pārspēja Zviedrijas komandu, kurā brauca Matiass Ekstroms un Timijs Hansens.

1/2 fināli:

Amerikāņiem Džonsonam un Hertam A pusfinālā pretī stājās somi Hakinens un Kimilainena, piedzīvojot zaudējumu, kamēr B pusfinālā Norvēģijai ar Solbergiem pie stūres izdevās pārspēt Ziemeļvalstu pilotus Kristofersonu un Kristensenu.

Fināls:

Finālā jau pirmajā braucienā pamatīgi nepaveicās Džonsonam, kura “Polaris RZR” bagijs apstājās tehnisku problēmu dēļ. P.Solbergs finišēja un tika pie uzvaras, bet tiesneši Norvēģijai ieskaitīja desmit sekunžu pārsvaru. Otrajā braucienā tikās O.Solbergs un Herta, abiem pilotējot “OlsbergsMSE RX2e” elektrisko rallijkrosa auto. Solbergs guva uzvaru.

Trešais finālbrauciens notika ar “Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport” sporta automašīnām, bet O.Solbergam blakus sēdās četrkārtējais F1 čempions Fetels, kurš gan spēlēja vien pasažiera lomu un nekādi nevarēja palīdzēt cīņā par uzvaru. Šajā duelī ātrāks par Solbergu bija Džonsons, taču ar nelielu pārsvaru. Pēdējais brauciens notika ar “OlsbergsMSE” sagatavoto “Supercar Lites” klases rallijkrosa mašīnu, bet uzvaru izcīnīja P.Solbergs – Herta pieļāva rupju kļūdu, iebraucot kupenā. Līdz ar to Norvēģijas komanda guva pārliecinošu uzvaru, pat neskatoties uz konkurentu neveiksmi pirmajā no četrām finālcīņām.

Nāciju kausa pēdējais finālbrauciens: