Šlēgelmilhs ar uzvaru atgriežas formulu sacīkstēs

Foto: Angelo Poletto

Pēc gandrīz divu gadu pauzes viens no Latvijas labākajiem autosportistiem Haralds Šlēgelmilhs startēja ātrākajā sacīkšu sērijā Eiropā BOSS GP, izcīnot godalgoto pirmo vietu savā ieskaitē, kā arī otro vietu kopvērtējumā.

Nedēļas nogalē, no 21. līdz 22. maijam Austrijā, “Red Bull Ring” trasē, norisinājās BOSS GP čempionāta otrais posms, kurā Haralds startēja ar komandu “HS Engineering” kā vienīgais pilots, vadot F2 tipa formulu – “Dallara T12 Gibson”. Lietainos apstākļos Haralds pierādīja sevi kā vienu no labākajiem, kvalifikācijā uzrādot otro labāko laiku, piekāpjoties tikai Ingo Gerstlam, kurš brauca ar “Toro Rosso” F1 automašīnu. Pirmajā braucienā Haralds izcīnīja otro vietu savā ieskaitē un ceturto absolūti, savukārt otrajās sacīkstēs, pēc veiksmīga starta, braucējs ieguva otro pozīciju kopvērtējumā, un uzvarēja sacensībās savā ieskaitē.

“Pirmo reizi BOSS GP sacensības vēroju 2006. gadā un toreiz nodomāju, ka kādreiz vēlētos šajā čempionātā piedalīties,” komentē Haralds Šlēgelmilhs. “Interesanti, ka 15 gadus vēlāk šī izdevība ir piepildījusies, turklāt ar ļoti labiem rezultātiem. Sen nebiju guvis tādu braukšanas baudījumu. Liela aerodinamika, karbona bremzes, tuvu pie 600 zirgspēku jauda uz gandrīz tādu pašu mašīnas svaru. Visam pa virsu braukšana kopā ar F1 mašīnām skaistajā “Red Bull Ring” trasē. Fantastiska nedēļas nogale. Paldies komandai par šo izdevību un nevainojamo darbu.”

BOSS GP ir FIA apstiprināts starptautisks sacensību seriāls, kurā piedalās piloti no augstākajām klasēm formulas čempionātu kategorijā. OPEN klasē par titulu cīnās pasaulē ātrākās un jaudīgākās automašīnas – “Formula 1” un “IndyCar”. Savukārt, FORMULA klasē par goda pjedestāla pozīcijām un čempionāta punktiem sacenšas galvenokārt “Formula 2”, “AutoGP”, “Renault World Series” un “Superleague Formula” automašīnas.

Pirmais brauciens:

Otrais brauciens: