Roberts Purmalis aizvadījis FIA Kartinga akadēmijas pirmo posmu

Foto: fiakarting.com

FIA Kartinga akadēmijā, kas ir jauno un talantīgo kartingistu sacensībās, Latviju pārstāvēt šogad nominēts perspektīvais Roberts Purmalis. Viņam šis ir pirmais gads pie “Junior” kategorijas kartinga stūres.

FIA Kartinga akadēmija notiek trīs posmos, kopā ar KZ/KZ2 Eiropas čempionāta sacensībām. Pirmais posms risinājās pagājušās nedēļas nogalē Beļģijā, mūsu sportistiem labi pazīstamajā Genkas kartodromā.

No pirmā posma Roberts pārvedis 22. vietu un milzum daudz pieredzes. Sniegums viennozīmīgi vērtējams ar “plus” zīmi. Pirmo reizi braucot ar “OK-Junior” specifikācijas kartingu, iekļūt finālā, turklāt cīņas gaitā pakāpties par vairākām pozīcijām uz augšu, ir atzīstams rādītājs.

Sportista komandas komentārs: “CIK FIA Akadēmijā ir 54 dalībnieki no 54 valstīm. Gandrīz visa pasaule tiek pārstāvēta akadēmijas sacensībās. Roberts ir 12 gadus vecs, un viņš ir viens no jaunākajiem akadēmijas dalībniekiem. Lielākā daļa braucēju ir 14 un 15 gadus veci. Dalībnieki tiek apmācīti, sākot ar pareizu un veselīgu ēšanu, antidopinga politiku, braukšanas kultūru trasē un daudz praktiskām, nākotnē noderīgām lietām.”

Purmalis caur adatas aci, 54 sportistu konkurencē. kvalificējās fināla braucienam. Finālā uz starta izgāja 36 labākie sportisti, pēc priekšbraucienu rezultātiem. Roberts finālu uzsāka no beidzamās starta rindas un brauciena laikā mācēja uzlabot rezultātu, pakāpjoties līdz 22. vietai finišā. Sportista pašmērķis bija cīnīties par iekļūšanu divdesmitniekā, kas gandrīz arī izdevās.

Jāgatavojas nākamajiem startiem – akadēmijas sacīkstes plānotas no 16. līdz 19. jūnijam Itālijā, Kremonā. Ja sportists šādi turpinās progresēt, tad arī nosprausto mērķi, sezonas trešajā posmā, kas notiks Francijā, Lemānas kartodromā, pacīnīties desmitniekā, ir iespējams sasniegt.

Izmantotie resursi:
www.prokart.lv