Latvian Baja – precizēts dalībnieku sastāvs

Info: Iveta Kaminska

Sportistu pieteikumu iesniegšana „Latvian Baja” sacensībām bija noteikta līdz 12. jūlijam. Šobrīd ir precizēts dalībnieku saraksts un sadalīti numuri. Sporta klasē automobiļu grupā pieteikušies astoņas Latvijas ekipāžas un pa divām no Lietuvas un pirmoreiz arī no Polijas.

T1 grupā šoreiz diemžēl izpaliks cīņa starp Jāni Nagli/ Jāni Nagli junioru (Nr.101., „RE Autoklubs”, Mitsubishi Pajero) un Oscariešiem, jo sacensībās nepiedalīsies ne Andris Dambis, kas nedēļas sākumā atgriezās no Francijas Bajas kā otrās vietas ieguvējs, ne Māris Saukāns astotās vietas ieguvējs jūnija beigās supermaratonā Sanktpēterburga-Pekina, ne Jānis Āzis, kas nedēļas nogalē startēs Spānijas Bajā. Veselības problēmu dēļ šoreiz no piedalīšanās “Latvian Baja” sacensībās nākas atteikties arī Igoram Skokam un Andrim Feldmanim. Līdz ar to T1 grupas ieskaitē redzēsim startējam jau pieminētos Nagļus, ekipāžu Emīlu Jakrinu/ Mārtiņu Priedi (Nr.106), kas brauc ar ņipro Fiat Panda, poļus Aleksander Sachanbinski/ Arkadiusz Rabiega (Nr.107, Land Rover Tom Cat V8) un Grzegorz un Marcin Skarzynski (108, Land Rover 88, R1 klase), kā arī lietuviešu sportistu Antanas Juknevičus (Nr.110), kas startēs ar Toyota Hilux. Vislielākā pieredze šo sportistu vidū ir Jānim Naglim, kas „Latvian Baja” ir galvenais pretendents uz līdera pozīciju. Ja prognozes piepildīsies, tad Jānis uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāps trešo reizi piecu pastāvēšanas gadu laikā.

N1 grupā galvenie favorīti ir Raivis Zeltiņš/ Mārtiņš Tūters (Nr.102, „Saule aust Alūksnē un riet Ventspilī”), kas pēc pirmajiem diviem posmiem rallija-reidā, kas norisinājās Latvijas rallija čempionāta ietvaros, šobrīd ierindojas pirmajā vietā un Guntars Laugalis/ Māris Deklaus (Nr.104, „Liepājas rallija komanda”), kuriem šajā sezonā šī būs pirmā sacīkste rallija-reida ieskaitē. Sīvi konkurenti par vietu šīs grupas līderos būs arī ekipāža Vladislavs Bergmanis/ Dmitrijs Savickis (Nr.103, “Novators”). Pagājušajā gadā neveiksmīgi aizķerts koka gals uz ceļa pēdējā ātrumposmā, liedza ekipāžai izcīnīt pirmo vietu N1 grupā. Šoreiz puiši noteikti ir nolēmuši revanšēties.

Standarta automašīnu grupā pieteikusies tikai viena ekipāža Dainis Uļjanovs/ Edgars Trups un arī motociklu grupā ir tikai viens sportists – Intars Kvants. Tā kā vienlaicīgi ar „Latvian Baja” sacensībām šīs nedēļas nogalē Madonas pusē notiek arī Latvijas un Baltijas čempionāts enduro, tad motociklu grupā cīņa faktiski izpaliks.

Kvadraciklu grupā dalību pieteikuši septiņi braukt gribētāji, viņu vidū arī divi poļi. Jānis Auziņš, kurš 2005. gadā izcīnīja uzvaru automobiļu N1 grupā, šoreiz nolēmis startēt ar kvadraciklu. Tā gan nav pirmā reize, kad Jānis automašīnu nomaina pret kvadraciklu. Arī Jāņa Vintera mehāniķis Zigmunds Bartkēvičs pieteicis savu dalību šajā klasē. Pirmās ugunskristības Zigmundam bija pagājušā gadā, kad ar kvadraciklu viņš piedalījās divu dienu enduro sacensībās Engurē.

Sacensību starts tiks dots plkst. 17:00 Madonā, Saieta laukumā. Pirmajā dienā sportistiem būs jāveic 7,43 kilometrus garš prologa brauciens Smeceres silā un divi ātrumposmi (katrs 67,56 km) Kalsnavas pusē. 20.jūlijā pirmās mašīnas startēs agri no rīta plkst. 7:35 Vietalvas pusē, kur sportistiem būs jāveic divi ātrumposmi, katrs 103,05 kilometrus garš. Apbalvošanas ceremonija notiks Madonā, Saieta laukumā plkst. 18:00.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *