4. Starptautiskajā rallijreidā „Latvian Baja 2007” atsevišķa ieskaite dažādu grupu automobiļiem, motocikliem un kvadrocikliem

Info: “Latvian Baja 2007” preses dienesta vadītājs Ainārs Zariņš

No 29. jūnija līdz 1. jūlijam Madonā un tās apkārtnē paredzētajā 4. Starptautiskajā apvidus rallijreidā „Latvian Baja 2007″ bez absolūtā vērtējuma atsevišķi tiks noskaidroti uzvarētāji vairākās vieglo automobiļu grupās, kā arī motociklu un kvadrociklu konkurencē. “Latvian Baja” Nolikums ir saskaņots arī ar Latvijas motosporta federāciju, un nozīmīgi, ka šogad starptautiskā rallijreida rīkošanas laiks tieši nepārklājas ar enduro un endurokrosa braucējiem tik nozīmīgām sacensībām kā Latvijas un Baltijas čempionāta posmi, kas šo veidu sportistiem pieļauj brīvāku izvēli izmēģināt spēkus radniecīgajā apvidus rallijā.

“Latvian Baja 2007” rīkošanas laiks nesakrīt ne ar vienu no Pasaules kausa un Eiropas bahu kausa rallijreidiem, ne arī ar citām pazīstamākajām reģionālajām sacensībām un Latvijas kaimiņvalstu lielāko nacionālo čempionātu posmiem. Tas ļauj cerēt jūnija beigās Latvijā sapulcēt skaitliski ievērojamu un spēcīgu apvidus rallija braucēju sastāvu.

Vieglo automobiļu grupā rallijreidā “Latvian Baja” noteiktas šādas ieskaites grupas: T1 – FIA tehniskajiem noteikumiem atbilstošas uzlabotas apvidus automašīnas; T2 – FIA tehniskajiem noteikumiem atbilstošas sērijveida apvidus automašīnas; N1 – Latvijas rallijreidu čempionāta tehniskajiem noteikumiem atbilstošas nacionālās grupas automašīnas. FIA prasībām atbilstošās T1 un T2 grupas vēl ir sadalītas atsevišķās ieskaites klasēs atkarībā no auto dzinēja darba tilpuma. “Latvian Baja” Nolikums paredz, ka atsevišķi tiks apbalvoti dalībnieki ikvienā no ieskaites klasēm, ja vien tajā startējušo dalībnieku skaits būs vismaz 5 (pieci). Sīkāk pa klasēm netiek iedalīta vienīgi N1 automobiļu grupa.

Jaunums šā gada “Latvian Baja” vērtējumā ir, iespēja cīnīties par balvām atsevišķā konkurencē starp ar dīzeļdzinējiem apgādātiem automobiļiem, kā arī tā sauktajā solo braucēju klasē, kur automobilī ir tikai viens sportists, kas vienlaicīgi pilda gan pilota, gan stūrmaņa funkcjas. Tiesa, kā jau teikts iepriekš, arī šīs nominācijas tiks apbalvotas, ja klasē būs vairāk nekā pieci dalībnieki. Motociklu un kvadrociklu grupas sīkāk klasēs iedalītas netiek, un uzvarētāji tiks noskaidroti katras grupas ietvaros.

Kā pirmais oficiālu pieteikumu jau ir iesniedzis pēdējo divu gadu “Latvian Baja” absolūtais uzvarētājs Jānis Naglis ar stūrmani Agri Pētersonu (RE Autoklubs). Pagaidām mutiski savu piedalīšanos ir apstiprinājuši vairāki vācu kvadrociklisti, tostarp 2006. gada otrās vietas ieguvējs Klauss Hofmans. Jau divus gadus Latvijā startējušais vācu pilots Tomijs Fišers ir ziņojis, ka viņa ekipāžai tiekot būvēts jauns sporta auto, un ka tā debija sacensībās varētu notikt tieši “Latvian Baja 2007”.

Starptautisko rallijreidu “Latvian Baja 2007” atbalsta “Luna Latvija”, “Hansa Flex Hidraulika”, “Auto Stils”, “Marathon”, “Studija Grafs”, Madonas pilsēta un Madonas rajona padome. Informāciju par rallijreidu sākotnēji nodrošina “AZ Komunikācijas”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *