‘World RX’ posms nākamgad Latvijā nenotiks

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Nākamā gada pasaules rallijkrosa čempionātā paredzēti desmit posmi, no kuriem lielākā daļa norisināsies Eiropā, bet plānotas vizītes arī uz Āfriku un Āziju. Pirmo reizi pēc vairākiem gadiem čempionāts neiegriezīsies Rīgā.

Seriāls sāksies salīdzinoši vēlu – Covid gadi iemācījuši seriāla rīkotājiem nesteigties ar pirmā posma norisi, un arī nākamgad čempionāts sāksies vasaras vidū. Pirmā sacīkstē jūnijā Norvēģijā, sekos posmi Zviedrijā, Lielbritānijā, Beļģijā, Portugālē, Vācijā, bet sezonas noslēgums ar Keiptaunas posmu Āfrikā un vēl nenosauktu sacīksti Āzijā. Āfrikas un Āzijas cīņas būs dubultposmi.

Kalendārs interesants, jo seriālā atgriežas vairākas vēsturiskas cīņu vietas, kas pēdējos gados dažādu iemeslu dēļ no čempionāta bija pazudušas – britu Lidenhila, beļģu Meteta, vācu Esteringa…

Kalendārā vairs sacīkstes Rīgā. Latvijā pasaules rallijkross viesojās kopš 2016. gada, vairākkārt tiekot atzīts par labāk rīkoto pasaules čempionāta posmu. Līdz ar to var uzskatīt, ka noslēgusies zināma ēra Latvijas autosportā.

Pašlaik nav izziņoti Eiropas čempionāta un citu klašu kalendāri, taču zināms, ka Eiropas RX1 un RX3 sezona sāksies 20.-21. maijā Ungārijā. Njiradas sacīkste arī šogad kalpoja kā starptautiskās sezonas atklāšanas cīņa – bez pasaules ieskaites, bet ar satelītklasēm.

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *