Reinim Nitišam – augstākais panākums Latvijas autosporta vēsturē

Latvijas rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs kļuvis par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta trešās vietas ieguvēju. Otrā vieta pēdējā posmā Argentīnā ļāva sasniegt gan bronzas medaļu individuāli, gan pasaules čempiontitulu OlsbergsMSE Ford komandai vienību vērtējumā. Šis ir visu laiku augstākais sasniegums Latvijas autosportā.

Reiņa Nitiša uzdevums pēdējā posmā Sanluisas trasē Argentīnā bija sarežģīts – jānotur kopvērtējumā aiz sevis spēcīgie sekotāji Timijs Hansens un Andreass Bakerūds, lai saglabātu kopvērtējuma trešo vietu. Teorētiski pastāvēja iespēja cīnīties arī par vicečempiona titulu, tomēr pozīcijas turētājs Tomass Heikinens bija visai tālu punktu ziņā.

Nitišs Argentīnas posmu sāka pārliecinoši, pēc pirmās dienas diviem kvalifikācijas braucieniem nonākot otrajā vietā, piekāpjoties vienīgi pasaules čempionam Peteram Solbergam. Kvalifikācijas sērijās tika sasniegta ceturtā un pirmā vieta. Atlikušajos divos braucienos sestdien cīņas kļuva sarežģītākas, un Reinis guva sesto un piekto pozīciju. Tomēr stabilitātes trūka arī konkurentiem, kas ļāva kvalifikācijas summā gūt otro vietu aiz Solberga.

Pusfinālā Nitišs veica lielisku startu, un arī pārējo braucienu, pārliecinoši to uzvarot. Netieši Nitišam palīdzēja bijušais WRC pilots Manfreds Štols, kurš agresīvi cīnījās ar Hansenu, kā rezultātā zviedrs ar grūtībām sasniedza trešo vietu. Šādi rezultāti nozīmēja, ka jau pēc pusfināliem Nitišs bija nodrošinājis pasaules čempionāta bronzas medaļu – Hansenam un arī otra pusfināla otrās vietas ieguvējam Bakerūdam pietrūka punktu, lai panāktu latvieti.

Līdz ar to pasaules čempionāta 12 posmu garās sezonas pēdējais brauciens sākās ar noskaidrotiem medaļniekiem: čempions Solbergs, vicečempions – Heikinens, bronza – Nitišam. Atlika noskaidrot uzvarētāju komandu vērtējumā.

Fināla startā Solbergs bija pārliecinošs, gūstot kārtējo uzvaru. Cīņā par otro vietu iesaistījās Nitišs, Bakerūds, Heikinens un arī Reiņa un Bakerūda trešais komandas biedrs Kevins Eriksons. Pēdējās cīņās Nitišs nostabilizēja otro pozīciju, Eriksons atņēma trešo vietu Heikinenam – šādi finālbrauciens arī noslēdzās. OlsbergsMSE Ford svinēja uzvaru pasaules čempionātā, pārspējot Marklund Motorsport Volkswagen un Peugeot Hansen vienību.

Reiņa Nitiša sasniegums ir augstākais rezultāts Latvijas autosporta vēsturē. Šī ir pirmā reize, kad latvietis kļūst par medaļnieku FIA pasaules čempionāta seriālā. Panākums tiek pievienots medaļām Eiropas čempionātos: 2000. gadā par FIA Eiropas autokrosa čempionu kļuva Uģis Traubergs, pērn par FIA Eiropas čempionu rallijkrosā Super 1600 klasē kļuva Nitišs, bet šogad šajā seriālā bronzu sasniedza Jānis Baumanis.

Info: Viesturs Saukāns, LAF preses dienesta vadītājs
Foto: onigam.com

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *