Rallijkrosa čempione Maija Stakena: “Uz šo mērķi gājām četrus gadus”

Foto: Toms Paipals

Sestdien, 9. septembrī, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē norisinājās noslēdzošais šī gada Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta posms “Nakts rallijkross”. Tumsas aizsegā, izgaismotā trasē, tika noskaidroti čempioni un labākie septiņās klasēs. Cīņas par tituliem ne tikai tumsā, bet arī trases otrā virzienā, kas papildus spriedzi radīja sportistiem un asākas izjūtas līdzjutējiem tribīnēs.

Strauji augošā Yaris CUP klase šajā sezonā uzņēma apgriezienus dalībnieku skaita ziņā, sasniedzot otrās kuplākās klases statusu, noslēdzošajā sezonas posmā uz starta stājās 16 jaunie piloti, bet sezonas laikā startējuši 19 unikālie braucēji. Uzvara posmā Linardam Jasonam, viņš nodrošina savu otro čempiona titulu šajā klasē. Jāpiemin, ka jaunais sportists sasniedzis 14 gadu vecumu un nākamajā sezonā vairs šajā klasē startēt nevarēs – solis jāsper jaunas klases virzienā. Otrā pozīcija lietuvietim Kernius Sulinskam, kaimiņu braucējs sezonā trešais, bet trešo pozīciju posmā un otro sezonā izcīnīja Roberts Purmalis.

Linards Jasons, Yaris CUP klases čempions: “Kārotais sezonas uzvarētāja tituls ir rokā. Dienas sākumā šķita, ka mums nekas neizdosies, bet dienai turpinoties tā palika arvien pozitīvāka. Finālā parādījām visu, ko spējām un sanāca sasniegt to, ko vēlējāmies!”

LADA RX klasē posma uzvaru svinēja Niks Mežiņš, kas viņam nodrošināja pārliecinošu pārsvaru sezonā un čempiona titulu. Otrā pozīcija Andrim Krastiņam, kurš šajā sezonā ieturējis pauzi, bet patīkams pārsteigums ir viņa atgriešanās ar jaunu automašīnu pēdējā šī gada posmā. Trešo vietu nakts rallijkrosā ieņēma Normunds Dobums. Neveiksmīgs fināla brauciens sezonas otrās un trešās vietas ieguvējiem Viktoram Elleram un Mārtiņam Muraškam, kuri savā starpā nespēja sadalīt trasi un zaudēja iespēju kāpt uz goda pjedestāla sezonas noslēgumā.

Niks Mežiņš, LADA RX klases čempions: “Fantastiska sezona, iesākums varbūt nebija tik spīdošs, bet turpinājums izvērties ļoti labs. Šajā posmā saskārāmies ar dažām ķibelēm, bet dienas nobeigums ir skaists – neko labāku nevar vēlēties. Paldies visiem, kuri bija sacensībās un mani atbalstīja. Man ļoti patīk šis nakts formāts, tas ir interesants, noteikti atbalstu šādas jaunas idejas arī turpmāk!”

Xtreme bagiju klasē fināla duelis starp Ronaldu Baldiņu un Jāni Baumani, finišā Baldiņš pirmais, bet Baumanis otrais, trešo pozīciju sasniedza Elvijs Zaķītis. Zaķīša trešā pozīcija viņam ļāva apsteigt Bruno Blumbergu un izcīnīt kausa ieguvēja titulu, Blumbergs sezonā otrais, bet trešo vietu ieņem lietuvietis Matas Zavarskis.

Elvijs Zaķītis, Xtreme bagiju klases kausa ieguvējs: “Tituls ir rokā, bet jāsaka, ka tas nenāca viegli, jo spraigas cīņas ar konkurentiem norisinājās visas sezonas garumā un sezonas uzvarētāju noskaidrojām tikai pēdējā fināla braucienā sezonā. Jāsaka, ka sezonas noslēgums bija ļoti interesants, braukt tumsā ir izaicinoši, viss citādāk, var neskatīties, kas notiek spoguļos, jo tāpat neko neredz.”

SUPER 1600 klasē sezona veiksmīgāka lietuviešu braucējiem, čempiona titulu izcīnīja gados jaunais sportists Ritis Gurklis, otrais Audrius Kraga, bet trešo vietu ieņem latviešu pilots Mārtiņš Spīķis. Noslēdzošajā posmā šie sportisti savstarpēji sadalīja arī goda pjedestālu – Gurklis pirmais, Spīķis otrais, bet Kragas trešais.

Ritis Gurklis, SUPER 1600 klases čempions: “Esmu ļoti priecīgs, esmu šīs sezonas čempions, izcils sacensību noslēgums. Šis sacensību formāts – otrs virziens man patika labāk, jo trase ir ātrāka un interesantāka, sajutu, ka arī tieši naktī spēju būt vēl ātrāks par saviem konkurentiem.”

SUPER 2000 īpaši spraigi izvērtās fināls, braucienā Kristaps Kasparovičs piedzīvo kūleni pirmajā līkumā, tika noteikts atkārtots starts, kurā sekoja vēl viens kūlenis Jāņa Saulītes izpildījumā. Trešajā fināla brauciena piegājienā sarkanie karogi, viens no sportistiem izraisa falšstartu. Ceturtā reize veiksmīga un sportisti uzsāka cīņu par pozīcijām gan posmā, gan sezonā. Posma uzvara lietuvietim Valdam Mikužim, otrā Maija Stakena, bet trijnieku noslēdza Lenards Patriks Lepsis. Jāpiemin, ka visi šie braucēji ir juniori, kuri dzimuši 2005. gadā un vēlāk. Sezonas kopvērtējuma līdere Maija Stakena, sudrabs Valdam Mikužim, bet bronza Ivo Gabrānam, kurš fināla braucienā sezonas noslēgumā piedzīvoja izstāšanos.

Maija Stakena, SUPER 2000 klases čempione: “Šī sacensība bija traka, fināla braucienā četri starti, četri piegājieni, bet mums izdevās izcelt startu visos no tiem, ļoti laba arī džekora apļa stratēģija. Diemžēl nespējām konkurēt un apsteigt Mikuži, jo viņa automašīna ir ātrāka un arī vieglāka. Tomēr es esmu ļoti priecīga, esmu SUPER 2000 klases čempione. Latvijā tiecāmies uz šo mērķi četrus gadus, trešā pozīcija, divas ceturtās un šajā sezonā sasniegts tituls, beidzot!”

BMW RX 3000, kuplākā klase čempionātā, sezonas laikā startējuši 29 braucēji, bet noslēdzošajā sacīkstē cīņa starp 23 braucējiem. Šīs sacensības sagrozīja visas līdz tām liktās prognozes par sezonas kopvērtējumu. Pirms posma TOP3 – Kristaps Kronbergs, Raivis Galviņš, Kaspars Fricsons. Sacensībās Biķerniekos cīņas gan trasē, gan dalībnieku parkā, jo dažādas tehniskas problēmas vairākiem dalībniekiem kavēja iespēju iekļūt starp labākajiem.

Fināla brauciens veiksmīgs lietuvietim Lukam Sidabram, uzvara posmā ļāva sportistam pakāpties uz augsto otro vietu sezonā, lai gan pirms posma sportists atradās tikai piektajā pozīcijā. Otrā vieta Raivim Galviņam, kas ļauj sasniegt arī sezonas uzvarētāja titulu, trešais posmā Aigars Tīdmanis. Kopvērtējuma līderu pozīcijas noslēdz Kaspars Fricsons. Diemžēl ne tik veiksmīga nedēļas nogale izvērtās Kristapam Kronbergam, no iespējas pacīnīties par čempiona titulu, Kronbergs noslēdz sezonu tikai ceturtajā pozīcijā, piekāpjoties Fricsonam par vienu punktu.

Raivis Galviņš, BMW RX 3000 klases čempions: “Šīs sezonas uzdevums ir izpildīts, sasniegts čempiona tituls. Šajā posmā nebija uzstādījums kāpt uz pjedestāla, bet gan sakrāt nepieciešamos punktus, lai sasniegtu uzvaru sezonas kopvērtējumā. Smaids sejā ir liels, veiksme šajā posmā bija manā pusē. Runājot par trasi, jāatzīst, ka manas automašīnas amortizācijai šie tramplīni bija mazliet par naidīgu, bet otrs virziens man kā kreilim ļoti patika.”

SUPERCAR klasē pārliecinoša uzvara posmā un sezonā Edijam Ošam, aiz viņa spraiga cīņa Arnim Odiņam un Aldim Kasparovičam – Odiņš notur pozīciju un finišē otrais, Kasparovičs trešais. Sezonas kopvērtējumā otrā vieta Mārcim Martinovam, bet trešā Aldim Kasparovičam.

Edijs Ošs, SUPERCAR klases čempions: “Sajūtas ir fantastiskas, ļoti izbaudīju šo trasi – jau piektdien treniņos spējām atrast labu ātrumu un sapratām, ka rezultātam ir jābūt labam. Šādu pasākumu uzrīkot noteikti nebija viegli, apvienot tumsu un otru virzienu, bet viss ir izdevies tiešām lieliski! Šajā sezonā kopā ar komandu esam paveikuši labu darbu, automašīna bija sagatavota ļoti labi un arī pats biju gatavs cīņām!”

Posma rezultāti >>

Sezonas kopvērtējums >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *