Pieci latvieši šonedēļ startēs “RallyX” sacīkstēs Biķernieku trasē

Foto: Kalvis Zaļaiskalns

No 8. līdz 10. jūlijam Biķernieku kompleksajā sporta bāzē norisināsies rallijkrosa sacensības divu čempionātu ietvaros – piektdien “RallyX” piektais posms, sestdien Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta otrais posms, bet svētdien “RallyX” sestais sacensību posms. Vienā nedēļas nogalē pulcēsies vairāk nekā 140 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Šveices, Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas, Beļģijas un Anglijas.

Dalību Ziemeļvalstu čempionātā pieteikuši pieci latviešu rallijkrosa braucēji – Ronalds Baldiņš, Reinis Nitišs un Jānis Baumanis “Crosscar” klasē, Edijs Ošs “Supercar” klasē, bet Kristaps Grunte “Open 2WD” klasē. Nitišs, Baumanis un Ošs startēs arī sestdien Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta posmā.

“RallyX” starta sarakstā vairākas plaši zināmas rallijkrosa zvaigznes. “Supercar” klasē Niklass Gronholms, Ole Kristiāns Veibijs, Tomass Brintesons, Enco Ide. Cīņas par divu posmu uzvarām būs spraigas ne tikai spēcīgākajā seriāla klasē, bet arī citās, kurās dalību pieteikuši spēcīgi braucēji.

Ronalds Baldiņš, rallijkrosa braucējs, “RallyX” sacensību dalībnieks “Crosscar” klasē: “Sajūtas startēt mājas trasē, kā vienmēr, mazliet satraucošas. Ceru, ka latviešu fani tribīnēs palīdzēs. Ir mazliet jūtams spiediens, jo būsim tepat Biķerniekos, bet šī nebūs pirmā reize, tāpēc gan tiksim ar to galā. Pēc “Nitro Rallycross” sacensībām Anglijā bagijs ir gandrīz gatavs, bet ir vēl lietas, kuras jāpaspēj paveikt, laiks vēl ir. Mūsu komandas mērķi nemainās, uz sacensībām dodamies uzvarēt, bez mērķa nav vērts doties.”

Edijs Ošs, rallijkrosa braucējs, “RallyX” posma Rīgā debitants “Supercar” klasē: “Kad uzzinājām par to, ka mājas trasē norisināsies “RallyX” posms, nolēmām, ka ir jāpiedalās. Vienīgā nianse ir tā, ka piedalīsimies tikai vienā no diviem posmiem, jo mūsu galvenā prioritāte šogad ir Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāts, trasē būsim redzami sestdien un svētdien. Prieks būs izmēģināt savus spēkus kopā ar pasaules līmeņa braucējiem, es teiktu, ka šis sacensību seriāls pēdējos gados ir ļoti audzis, brīžiem pat spēcīgāks par Eiropas čempionātu. Gara un notikumiem pilna nedēļas nogale, tiekamies Biķerniekos!”

Reinis Nitišs, rallijkrosa braucējs, “RallyX” sacensību dalībnieks “Crosscar” klasē: “Divas ļoti nopietnas “RallyX” sacīkstes mājās, kā arī Latvijas-Lietuvas čempionāts. Piektdiena, sestdiena, svētdiena, trīs sacensību dienas. Šis būs izaicinājums gan pašam, gan mehāniķiem, arī, protams, bagijam. Zinām, ka šajā seriālā ir ļoti spēcīgs dalībnieku sastāvs, es pat teiktu, ka tas ir viens no spēcīgākajiem čempionātiem pasaulē un tajā piedalās ļoti labi sagatavoti braucēji un viņu tehnika ir augstākajā līmenī. Pagājušajā gadā cītīgi gatavojāmies šīm sacensībām, bet šogad esam mazliet “palaidušies”, bet šīs būs mājas sienas, arī labi zināma trase, tāpēc skatīsimies kā mums ies. Cīņas būs spraigas, nebūs viegli, bet mēs gatavojamies.”

Dalībnieki “RallyX” seriālā sacentīsies piecās ieskaites grupās: sacensību spēcīgākajā “Supercar” klasē, kuru jauda sasniedz 600 zirgspēkus, “Supercar Lites”, kas pasaules rallijkrosa kontekstā zināma kā RX2, divās kroskartu klasēs: “Crosscar” un “Crosscar Junior”, kā arī “Open 2WD” klasē, kurā uz starta stājas vientilta piedziņas automašīnas. Savukārt, Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta braucēji septiņās klasēs: “Supercar”, “Super 1600”, “Super 2000”, “Xtreme” bagiji, “Yaris Cup”, BMW RX 3000, kā arī LADA RX.

Biļetes uz autosporta pasākumu iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā >>.

Informāciju sagatavoja:
Zane Lielkāja 
Rallycross.lv / Sabiedriskās attiecības