Laitsē aizvadīts Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta trešais posms

24/07/2022 |

Foto: Rallycross.lv

Igaunijā, Laitses trasē noslēdzies Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta trešais posms, zināmi klašu uzvarētāji. Atsevišķās klasēs sacīkstes saasinājušas situāciju sezonas kopvērtējumā.

“Yaris Cup” četru dalībnieku konkurencē Laitsē agri kļuva zināms vadošais trijnieks, jo otrajā kvalifikācijā izstājās Toms Bumbiers, noslēdzot sacensību dienu. Rezultāti gan trešajā kvalifikācijā, gan finālā bija vienādi – Linards Jasons pirmais, sekoja Klāvs Žvagins un Hanna Mūrniece.

LADA RX klasē uz tālo posmu devās vien astoņi dalībnieki, visi vadošo pozīciju turētāji. Uzdevums bija posma pjedestāls un kopvērtējuma punkti. Pēc atraktīvi aizvadītā otrā posma Rīgā, Jānis Olle Igaunijā bija perfekts – uzvaras visos braucienos, arī finālā. Ar divām uzvarām trīs posmos viņš nostiprinās kopvērtējuma vadībā. Uz pjedestāla Igaunijā arī iepriekšējā posma uzvarētājs Mārtiņš Muraška un Andris Krastiņš.

Tikpat perfekts, arī nostiprinoties čempionāta vadībā, “Super 1600” klasē bija Janno Ligurs. Viņš uzvarēja visos priekšbraucienos, arī finālā. Liguram šī ir trešā uzvara trijos posmos – pārliecinošs sezonas līderis. Aiz viņa Laitsē uz pjedestāla kāpa lietuvieši Rītis Gurklis un Rītis Rutkausks. Visi trīs veido arī kopvērtējuma trijnieku. Labākais no latviešiem bija Modris Žentiņš, finišējot piektais. Otrs no mūsējiem Jānis Lideris finālā nefinišēja, gūstot septīto vietu.

Intrigu allaž sološā “Super 2000” klase arī šoreiz piedāvāja interesantu sacensību iznākumu. Pēc sarežģīta sezonas sākuma pirmo uzvaru šogad guva Ivo Gabrāns. Pirmajā kvalifikācijas sērijā viņš piekāpās šajā gadījumā mājiniekam Marko Muru, bet pārējās kvalifikācijās guva uzvaru. Arī finālā Gabrānam pirmā vieta. Kristaps Kasparovičs otrais, Muru trešais. Čempionāta situācija saasinājusies, jo Ivo līdz ar šo panākumu izlīdzinājis punktu skaitu ar Muru. Kasparovičs trešais, desmit punktu attālumā (88-88-78).

Katastrofālu šo posmu piedzīvoja viena no medaļu favorītēm Maija Stakena. Pirmās divas kvalifikācijas noritēja ierastā režīmā – līderu vidū. Taču diskvalifikācija trešajā braucienā par apdzīšanu dzelteno karogu zonā iesāka postažu. Līdz ar šo rezultātu viņai bija jāstartē pēdējās cerības braucienā, lai tiktu finālā. Taču šajā cīņā Maija izstājās tehnikas problēmu dēļ, paliekot posmā pēdējā vietā. Tā tik būs pakaļdzīšanās, ja Stakena saņemsies uzvarām atlikušajos trijos posmos.

Par vienu no spilgtākajiem cīniņiem izvērtās BMW RX 3000 klase, arī dalībnieku skaits vislielākais – 17 braucēji. Uzvaru izcīnīja galvenais favorīts Kārlis Nebars, sasniedzot uzvaras pirmajās divās kvalifikācijās. Toties pārējās pjedestāla pozīcijas guva tikai caur pēdējās cerības braucienu finālā iekļuvušie Ivo Traubergs un Kaspars Fricsons. Fricsons turklāt pēdējās cerības braucienā dabūja sodu par sadursmi ar konkurentu. Nebara uzvara saasina situāciju čempionātā, taču līderis joprojām ir pirmā posma uzvarētājs Ralfs Igaveņš, kurš Igaunijā guva piekto vietu. Ceturtais posmā Māris Mors. Kopvērtējumā aiz Igaveņa un Nebara atrodas Raivis Galviņš, kurš tomēr startēja Laitsē, nevis Zviedrijā, gūstot devīto vietu.

Bez lieliem pārsteigumiem “Supercar” klasē – Edijs Ošs pārliecinoši uzvarēja, bet uz pjedestāla igaunis Andri Ouns un Jānis Veģeris. Šādā secībā trijotne atrodas arī kopvērtējuma līderpozīcijās.

“Xtreme” klases braucējiem šis posms nešķita apmeklēšanas vērts.

Arī nākamais posms latviešiem būs izbraukumā, bet māju posms lietuviešiem – pēc pāris nedēļām Vilkičos.

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool