Kristofersons neapturams, Baumanim pirmajā dienā uzvara un sadursme

Foto: Kristoffersson Motorsport

Ar zviedru pilota Johana Kristofersona uzvaru ir noslēdzies pasaules rallijkrosa čempionāta piektais posms, kas sestdien tika aizvadīts Portugālē. Tikmēr Jānim Baumanim Eiropas rallijkrosa čempionāta pirmajā dienā turpat Montalegres trasē gan uzvara, gan sadursme ar galveno konkurentu.

Pasaules čempionāta dalībnieki ar elektriskajām mašīnām Portugālē aizvada dubultposmu, pirmais no kuriem notika šodien. Savukārt Eiropas čempionāta braucējiem šajā dienā notika treniņbraucieni, kā arī pirmie divi priekšbraucieni jeb hīti.

Johans Kristofersons jauno rallijkrosa ēru iesāka ar uzvaru pirmajā posmā Norvēģijā, kam sekoja triumfs arī dubultposmā Latvijā. Portugālē zviedrs turpina iesākto un bija neapturams arī piektajā posmā. Uzvarējis savā pusfinālā, pēc tam viņš finišēja pirmais arī finālā. Vēl viens posms notiks svētdien.

Pirmajā pusfinālā šajā dienā uzvarēja Ole Kristians Veibijs, aiz kura ierindojās Gustavs Bergstrēms un Klara Andersone. Otrajā finālā aiz Kristofersona muguras palika Timijs Hansens un Kevins Hansens, kuri ir viņa galvenie konkurenti šajā sezonā.

Finālā “Kristoffersson Motorsport” komanda svinēja dubultuzvaru, finišā Kristofersonam pārspējot Veibiju ar 1.6 sekunžu pārsvaru. Nākamajās divās pozīcijās ierindojās “Hansen World RX Team” pārstāvji – Timijs Hansens finišēja trešais, savu brāli Kevinu Hansenu atstājot ceturtajā pozīcijā. Piektais finālā bija Bergstrēms.

Baumanis demonstrēja lielisku ātrumu, bija ātrākais treniņbraucienos, kā arī pirmo priekšbraucienu summā, kur uzvarēja savā sacīkstē. Otro priekšbraucienu sacīkste Baumanim izvērsās neveiksmīga, jo cīņā par uzvaru tika piedzīvota sadursme ar sezonas līderi Antonu Marklundu. Tā notika brīdī, kad Marklunds atgriezās pamattrasē no džokera veikšanas. Rezultātā latviešu sportista auto tika pamatīgi bojāts un zaudēts daudz laika, lai arī līdz finišam tikt izdevās. Pēc pirmās dienas gan Baumanis ir trešais un lielie notikumi “Euro RX1” sezonas piektajā posmā sekos rīt, kad gaidāmi pusfināli un fināls.

PČ piektā posma fināls:

PČ kopvērtējums:

Visi rezultāti >>