Izziņots 2024. gada ‘World RX’ kalendārs

Foto: FIA World RX

Pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta rīkotāji publicējuši 2024. gada sacensību kalendāru. Kopumā kalendārā sešas nedēļas nogales, tostarp atsevišķais Eiropas posms Francijā un pasaules tālā sacīkste Austrālijā.

No lielajiem pasaules autosporta seriāliem rallijkrosa rīkotāji kalendāru izziņojuši pēdējie, ko var tulkot gan ar vēlo sezonas sākumu, gan problēmām nokomplektēt cienījamu sacensību kalendāru. Arī šobrīd publicētais sacensību saraksts vēl nav pilnīgs – pagaidām nav skaidrs, tieši kur rallijkross brauks Austrālijā, tāpat tiek pieļauts, ka pirms Austrālijas vizītes var parādīties posmi arī Āzijā.

Pirmā starptautiskā rallijkrosa nedēļas nogale plānota jūnija sākumā Francijā, Essē trasē, kurā Eiropas rallijkross nav rīkots vairāk nekā desmit gadus. Francijā paredzēts tikai Eiropas čempionāta klašu posms, bet pasaules cīņas sāksies mēnesi vēlāk – jūlija pirmajā pusē Zviedrijā, Holjesā. Pasaules cīņas paredzētas arī Ungārijā, Beļģijā, Portugālē un minētajā Austrālijā. Katrā no šīm nedēļas nogalēm pasaules čempionātā tiks izspēlēti divi posmi, tātad kopumā WRX paredzēti desmit sacīkstes. Varbūt pat 12, ja parādīsies sacīkste Āzijā.

Eiropas čempionātu veidos visi mūsu kontinentā notiekošie posmi: Francija, Zviedrija, Ungārija, Beļģija, Portugāle. Ja pasaules kalendāru ar vēl nezināmiem citu kontinentu posmiem varētu saukt par “aiz matiem pievilktu”, tad Eiropas kalendārs izskatās interesants.

Jāatzīmē, ka pasaules čempionāta klasi šogad veidos elektrisko un iekšdedzes dzinēju auto apvienojums. Šī arī šķiet lielākā šīs sezonas intriga – kā būs izdevies tehniski salāgot divus tik atšķirīgus auto konceptus.

Nav noslēpums, ka pēdējos gados pasaules čempionāts nonācis radošajā krīzē. Gan finanšu slodze komandām, gan maldīšanās moderno tehnoloģiju džungļos pasākumu padara haotisku un ar ļoti mazu dalībnieku skaitu. Būs interesanti vērot seriāla turpmākos gadus, kā tas rāpsies ārā no šīs bedres. Ja vien tādi centieni vispār notiks.

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *