“Prodrive” vadītājs: “Nākošgad “Audi” var nogalināt šo sportu”

Foto: A.S.O.

“Audi” komanda ar savu elektrisko automašīnu sagraus visus pretiniekus nākamā gada Dakaras rallijā, ja vien netiks ieviesti noteikumi, kas šo dominēšanu varētu ierobežot, uzskata “Prodrive” rūpnīcas vadītājs Deivids Ričardss.

Šogad “Audi” ar savu elektrisko “RS Q e-tron” sacensībās piedalījās pirmo reizi. Tika izcīnītas uzvaras četros no 12 posmiem un ātruma ziņā ar šo auto varētu sacensties par pirmo vietu, ja vien visas trīs ekipāžas jau sākumā nebūtu pazaudējušas daudz laika. Stefans Petransels jau pirmajā posmā avarēja, bet tajā pašā dienā Karloss Sainss un Matiass Ekstroms pieļāva rupjas kļūdas navigācijā.

Kamēr cīņa par uzvaru notika starp “Toyota” un “Prodrive” mašīnām, Ričardss ir pārliecināts, ka nākamgad “Audi” nebūs konkurentu, ja kaut kas netiks darīts lietas labā. FIA ir solījusi šogad ieviest noteikumus, kas ļaus izlīdzināt spēku samērus starp T1+ klases automašīnām un “T1 Ultimate” kategorijas elektriskajiem vai hibrīda spēkratiem.

“Domāju, ka mums ir jāatrod labs balanss,” saka “Prodrive” šefs. “Šogad vēl cīņa ir starp mums un “Toyota”, bet visi zina, ka “Audi” mašīnas ir daudz ātrāka par mūsējām, ātrākas ar lielu pārsvaru. Jāatrod līdzsvars, lai konkurence būtu līdzvērtīga. Tas ir FIA darbs, to paveikt. Citādi “Audi” ieradīsies un nogalinās šo sportu. Tas ir jāatrisina.”

Ričardss atzīst, ka tas nebūs viegls uzdevums: “Šobrīd FIA ir ļoti smagi to kontrolēt, jo mums ir jaunas tehnoloģijas. Ir jādod viņiem laiks, lai veiktu analīzi un savāktu visus datus, bet pēc tam atkal izlīdzinātu sāncensību. Starp mums un “Toyota” viss izskatās ļoti godīgi, runāju par to ar Lēbu un El-Atiju, viņi visi tā uzskata. “Audi” sniegums ir citā līmenī. Viņu mašīnas ir par 200 kilogramiem smagākas, bet tāpat daudz ātrākas. Ja tās jau tagad būtu gana izturīgas, viņi viegli būtu uzvarējuši ar stundas pārsvaru.”

Visaugstāk no “Audi” nometnes finišēja Ekstroms, kurš guva devīto vietu un vienīgais no trijotnes iekļuva pirmajā desmitniekā. Divas uzvaras posmos sasniedza Sainss, bet pa reizei uzvarēja arī Ekstroms un Petransels.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com