“Prodrive” radījusi Dakaras rallija mašīnas ielas versiju

Foto: Prodrive

Britu kompānija “Prodrive”, kas tikai pirms pāris gadiem uzsāka startēt Dakaras rallijā, savu sacīkšu mašīnu “Hunter” pārveidojusi tā, lai ar to būtu iespējams legāli piedalīties ceļu satiksmē. Šādu auto tā piedāvā iegādāties jebkuram par pusotru miljonu eiro.

Ar “Prodrive Hunter” automobili “Bahrain Raid Xtreme” komandas pilots Sebastjēns Lēbs janvārī izcīnīja otro vietu Dakaras rallijā. Dažādi sporta automobiļu ražotāji, ieskaitot “Ferrari”, “Porsche” un “Lamborghini” piedāvā tirgū ielas versijas savām šosejas sacīkšu mašīnām, tāpat “Subaru”, “Mitsubishi” un citi savas rallija mašīnas ir pārveidojuši tā, lai ar tām varētu braukt ikdienā. “Prodrive” veikums ir pavisam neparasts, jo tiek piedāvāts iegādei augstas veiktspējas apvidus spēkrats. Tā izskatu veidojis bijušais “Jaguar” dizaineris Ījans Kelams.

Ņemot vērā, ka Dakaras rallija T1+ klasē ir tehniskie noteikumi, kas paredz dažādus ierobežojumus, kamēr ielas mašīnai jāatbilst pavisam citiem kritērijiem, šis ir vēl jaudīgāks auto par sacīkstēm paredzēto. Jaunā “Hunter” mašīna aprīkota ar 3.5 litru tvinturbo V6 dzinēju, kas ielas versijā spēj attīstīt pat 600 zirgspēkus, faktiski divreiz vairāk nekā automobilis, ar ko startē Dakarā. Tas aprīkots ar 35 collu bezceļu riteņiem un sešu pakāpju ātrumkārbu, ko var pārslēgt ar lāpstiņām aiz stūres. Šis auto no 0-100 km/h spēj ieskrieties mazāk nekā četrās sekundēs, bet tā maksimālais ātrums esot 300 km/h.

“Tirgū ir neskaitāmi hiperkāri, taču tiem visiem vajag labus ceļus un pat sacīkšu trases, lai varētu parādīt savu veiktspēju,” sacīja “Prodrive” priekšsēdētājs Deivids Ričardss. “Mēs noskaidrojām, ka noteiktās pasaules daļās, jo īpaši Tuvajos Austrumos, vēl ir milzīgas platības, kuru sasniegšanu nenodrošina asfaltēti ceļi. Tad kāpēc gan neradīt transportlīdzekli, kas dotu iespēju izpētīt šos reģionus ar veiktspēju, kas ir daudz augstāka par to, ko piedāvāja jebkurš cits apvidus auto?”

Šāda auto cena ir sākot no 1.5 miljoniem eiro, neieskaitot nodokļus.

Jaunais “Hunter” automobilis: