Pirmo reizi Dakaras rallijā startēs “Prodrive” komanda

21/02/2020 |

Foto: Prodrive

Nākamā gada Dakaras rallijā piedalīsies “Prodrive” komanda, kas savulaik plūca laurus pasaules rallija čempionātā.

Britu inženierijas uzņēmums savulaik izcīnīja WRC titulus ar Kolinu Makreju, Ričardu Bērnsu un Peteru Solbergu, kā arī triumfēja ražotāju ieskaitē trīs reizes pēc kārtas laika posmā no 1995. līdz 1997. gadam, kad sadarbojās ar “Subaru” rūpnīcas komandu.

Startam Dakaras rallijā izveidota jauna kompānija “Prodrive International”, un tas būs rūpnīcas pirmais mēģinājums startēt leģendārajās sacensībās. “Prodrive” plāno stāties uz starta ar divām rūpnīcas mašīnām, cīnoties vadošajā klasē T1, bet tāpat tiks izgatavotas mašīnas, ko varēs iegādāties privātās komandas un sportisti.

Projektu finansēs Bahreinas ieguldījumu fonds “Mumtalakat”, kas bija šī gada Dakaras rallija sponsors.

Pēdējās aktivitātes pasaules rallija čempionātā “Prodrive” bija 2012. gadā, kad tika startēts ar “Mini” automašīnām, bet kopš tā laika uzsvars likts uz pasaules izturības sacīkšu čempionātu (FIA WEC), sadarbojoties ar “Aston Martin Racing”. Tomēr “Prodrive” nav aizgājusi no rallija pavisam, jo tās radītu “Volkswagen Golf” var redzēt Ķīnas čempionātā. Tāpat “Prodrive” gatavo “Renault Megane” spēkratus, ko GCK komanda izmanto pasaules rallijkrosa čempionātā.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool