Pēc Pilskalnu folkreisa atcelšanas izjūk Ziemas kausa sezona

Foto: Kaspars Cikmačs, 4rati.lv

Rīkotāji informē, ka līdz ar lietavām un atkusni pamatīgi cieš Pilskalnu autotrase, kas nozīmē, ka 26. februārī paredzētās folkreisa un autokrosa Ziemas kausa sacensības ir jāatceļ.

Vēl pirms lielā lietus perioda sacensību rīkotājs Māris Līcis atzīmēja, ka atkusnis bojā trases ledus kārtu, kā rezultātā veidojas lūzumi, kas veido asas bedres. Skaidrs, ka atkusnis un pamatīgās lietavas, kas šonedēļ pārņēmušas valsti, ledus iznīcināšanas procesu paātrina. Tā kā arī nākamajā nedēļā tikai nedaudz paredz salu, bet pamatā valda atkusnis, Pilskalnu posms tiek laicīgi atcelts.

Tas faktiski nozīmē, ka Ziemas kausa sezona uzskatāma par nenotikušu, jo, pat, ja martā uznāktu ziemīgs periods, būtu gandrīz neiespējami aizvadīt trīs sacensības — minimālo posmu skaitu, kas nepieciešams, lai sezona oficiāli būtu notikusi.

Tomēr netiek izslēgta atsevišķu sacensību norise: laikapstākļus turpina vērot gan Aizkraukles, gan Ludzas sacensību rīkotāji, cerot reaģēt uz situāciju, ja laika apstākļi pēkšņi piedāvātu kaut ko ziemas sacensībām derīgu. Pašlaik gan liela optimisma šajā sakarā nav.

Tiesa, spriežot pēc nu jau atcelto posmu pieteikšanās procesa, neuzrādās arī izteikts pieprasījums pēc ziemas sacensībām. Autokrosa braucēji atrunājas ar nemitīgi neatbilstošām laika prognozēm, lai būtu jēga pieteikties. Savukārt folkreisa kolektīva daļa atzīmē, ka starts atsevišķos ziemas posmos rada risku pazaudēt mašīnas pirkšanas procesā, paliekot bez auto uz vasaras sezonas pirmo posmu. Šis gan ir diskutējams elements, jo pieprasījums pēc mašīnām nav tik izteikts: folkreisa kolektīva “WhatsApp” grupā ik pa brīdim parādās cienījamas automašīnas par labām cenām, kuras nemaz tik ļoti nepērk (skatīt “ss.com”).

Tātad Ziemas kausa izcīņa uzskatāma par nenotikušu, taču iespēja atsevišķu sacensību norisei vēl nav zudusi.

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv