Notiks autošosejas seriāls, kurā profesionāļi tiksies ar amatieriem

Foto: Raimonds Volonts

2019. gada vasarā Baltijā debitēs autosacīkšu sērija “Baltic Time Attack Series”, kas arī mūsu platuma grādos ieviesīs ārvalstīs tik ļoti populāro un demokrātisko sacensību formātu. Šo sacensību labākā īpašība ir tā, ka vienās sacensībās ļauj sacensties gan ātras braukšanas entuziastiem ar ielas automašīnām, gan pieredzējušiem autosportistiem pat ar speciāli šīm sacensībām būvētām sporta automašīnām. Ārvalstu pieredze rāda, ka šāda formāta sacensības bieži ir pirmais solis autosporta virzienā tiem autovadītājiem, kurus tracina ātruma ierobežojumi un fotoradari uz koplietošanas ceļiem. Tajā pašā laikā tās ir ļoti nopietnas sacensības pieredzējušiem autosportistiem, dodot iespēju attīstīt gan braukt prasmes, gan tehnisko sagatavotību.

Autosacīkšu seriālam “Baltic Time Attack Series” šajā sezonā ir paredzēti četri posmi, kas notiks šobrīd Baltijā sakoptākajās un drošākajās autošosejas sacensībām piemērotajās trasēs – “Auto24 Ring” Pērnavā, Igaunijā (4. maijā un 28. septembrī) un Biķernieku trasē, Rīgā, Latvijā (22. jūnijā un 28. jūlijā).

Sacensību dalībnieku uzdevums ir visai vienkāršs – sacensību dienas gaitā uzrādīt savu labāko apļa laiku, kas tiks salīdzināts ar citiem dalībniekiem uzvarētāju noskaidrošanai. Sezonas noslēgumā tiks noskaidroti arī kopvērtējuma uzvarētāji katrā klasē. Katram sacensību dalībniekam sacīkšu dienā būs iespējams trasē pavadīt piecdesmit minūtes – desmit minūšu brauciens kvalifikācijai un divi divdesmit minūšu braucieni skrējienā pēc labākā apļa laika.

Dalībnieki sacensībās tiks sadalīti septiņās klasēs, atbilstoši viņu izmantotajam spēkratam, ko turklāt vienlaikus var izmantot vairāki dalībnieki. Lai sacensību braucienu laikā trasē viens otram pēc iespējas mazāk traucētu, dalībnieki tiks sakārtoti pēc kvalifikācijas braucienā uzrādītajiem rezultātiem. Jā, sacensību laikā trasē atradīsies vairākas automašīnas, bet tām nav paredzēts kopējais starts vai kas tamlīdzīgs – līdzīgs formāts tiek izmantots F1 kvalifikācijas braucienos.

Šīs sacensības būs interesantas arī skatītājiem, jo tajās nav paredzētas pauzes starp braucieniem un sagaidāms, ka spēcīgākajās sporta automašīnu klasēs par rezultātu sacentīsies ne vien Latvijā jau redzēti sporta auto, bet arī vairāki šīm sacensībām speciāli gatavoti sporta auto. Jaunums Baltijas mērogā ir Supercar klase, kuras ietvaros trasē redzēsim ekskluzīvus automobiļus. Lai šīs sacensības padarītu interesantākas gan skatītājiem, gan pašiem dalībniekiem, sacensību seriāla organizatori aktīvi strādā, lai šīm sacensībām piesaistītu arī ārvalstu viesus.

Plašāku informāciju par sacensību norisi un tehniskajiem noteikumiem ir iespējams atrast sacensību seriāla mājas lapā www.timeattack.lv, kā arī sociālajos tīklos, meklējot @baltictimeattack.