Matīss Mežaks startējis Nirburgringā, Valters Zviedris – Soču trasē (+video)

Foto: raf-rcrs.ru

Nedēļas nogalē vairāki latviešu autošosejas sportisti aizvadīja starptautiskas sacensības. Matīs Mežaks un Artjoms Kočlamazašvili bija devušies startēt uz Nirburgringu, kamēr Valters Zviedrijas pirmo reizi piedalījās sacīkstēs Soču F1 trasē.

Pieredzējušais autosportists Matīss Mežaks Nirburgringas garajā trases versijā startējis ne reizi vien, bet šoreiz kopā ar Artjomu Kočlamazašvili izgāja uz starta tur notiekošā seriāla “Rundstrecken-Challenge Nürburgring” (RCN) noslēdzošajā posmā. Tās bija trīs stundu sacensības, kurās kopumā bija redzamas vairāk par 170 mašīnām.

Sacensības notika Nirburgringas trases 24 kilometrus garajā versijā, tajās bija vērojams gan lietus, gan migla, bet Mežaka un Kočlamazašvili komanda startēja ar “BMW 325i”, sasniedzot 45. vietu absolūtajā vērtējumā un devīto savā KL-V4 klasē, kur kopumā cīnījās 26 mašīnas. Savukārt savā VLN (sērijveida mašīnas) grupā mūsējie bija piecpadsmitie starp 62 komandām.

Kopējā ieskaitē uzvarēja vācieši Steins Tvetens un Janiks Fibrihs ar “Porsche 911 GT3”, kuri trīs stundās noriņķoja 16 apļus. Mežaks/Kočlamazašvili paguva veikt 14 apļus, tāpat kā pārējie KL-V4 klases braucēji.

Rezultāti: Absolūtā ieskaite | Pa grupām | Pa klasēm

Tikmēr Valters Zviedris bija devies uz Krievijas autošosejas čempionāta (RSKG) pēdējo posmu, kas tika aizvadīts Soču trasē. Šeit sacīkstes norisinājās saulainos apstākļos, bet “LV Racing” komandas sportists cīņā devās ar TCR klases “Audi RS3 LMS”. Pārāki izrādījās vietējie braucēji, daudzi no kuriem guvuši arī starptautiska mēroga panākumus, Zviedrim 14 sportistu konkurencē finālbraucienos ieņemot vienpadsmito un desmito vietu. Uzvaras sasniedza Mihails Miķajevs (“LADA Vesta Sport TCR”) un Pāvels Kaļmanovičs (“Cupra TCR SEQ”).

Rezultāti: 1. brauciens | 2. brauciens