Lēbs ar “Ferrari” piedzīvo debiju DTM čempionātā

Foto: dtm.com

Nedēļas nogalē Portugālē, Algarves trasē startēja Vācijas salonautomobiļu čempionāta (DTM) sezona. Debijas sacensības aizvadīja rallija leģenda Sebastjēns Lēbs, kurš izcēlās ar stabilu sniegumu, spēja izvairīties no sadursmēm un abus braucienus noslēdza otrajā desmitniekā.

Algarves trasē Lēbs iepriekš nebija startējis un sacīkšu nedēļas vidū piedalījās testos, kur bija viens no lēnākajiem, atzīstot, ka līmenis DTM ir ļoti augsts. Francūzis pārstāvēja zem “Red Bull AlphaTauri” karoga startējošo “AF Corse” komandu un aizstāja pamatsastāva braucēju Niku Kesidiju, kurš tikmēr startēja “Formula E” čempionāta posmā Monako. Lēba rīcībā bija “Ferrari 488 GT3 Evo”.

Pirmajā braucienā Lēbs startēja no 21. pozīcijas, bet, atšķirībā no daudziem regulārajiem GT braucējiem, prata izvairīties no sadursmēm. Lai gan taisnēs viņa “Ferrari” nebija ātrākā mašīna, pieredzējušais pilots spēja cīnīties ar konkurentiem, kas tobrīd bija viņam ceļā. Apļa laiki bija aptuveni sekundi lēnāki nekā ātrākajiem pilotiem, bet finišu Lēbs sasniedza 16. vietā.

Otrajā braucienā startējis no 27. pozīcijas, Lēbs atkal izvairījās no sadursmēm, bet pēc tam līdz pēdējam nedevās pitstopā, kā rezultātā uz kādu brīdi bija pakāpies pat līdz otrajai vietai. Pēc boksu apmeklēšanas viņš atkrita uz otrā desmitnieka beigām, līdz finišam vēl ieguva pāris pozīcijas un braucienu pabeidza ar 18. rezultātu.

Šobrīd zināms, ka Lēbs varētu aizvadīt vēl dažus DTM posmus, taču pagaidām oficiālas informācijas par to nav.

Par pirmā brauciena uzvarētāju kļuva Luka Auers ar “Mercedes”, kurš pēc drošības mašīnas perioda beigām restartā apdzina Mirko Bortoloti pilotēto “Lamborghini”. Savukārt otrajā braucienā no starta līdz finišam dominēja Niko Millers ar “Audi” automašīnu.