Kristofersons uzvar sniegotajā Nirburgringā, T.Hansenu diskvalificē

Johan KRISTOFFERSSON* (SWE) of team KYB EKS JC of World RX performs at FIA World Rallycross Championship in Nurburgring, Germany on 27 November 2021 // SI202111270146 // Usage for editorial use only //

Foto: Red Bull Content Pool

Uzvaru FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 2021. gada sezonas priekšpēdējā posmā Nirburgringas trasē notiekošajā “World RX of Germany” izcīnījis pagājušā gada titula ieguvējs Johans Kristofersons. Sniegotajā trasē Kristofersonam līdzās uz goda pjedestāla kāpa sezonas līderis Timijs Hansens, kurš vēlāk tika diskvalificēts, un Jurijs Beļevskis, kuram šī bija debija pasaules čempionātā.

Neierasti rallijkrosam, braucējiem šodien bija jārēķinās ar īpaši aukstiem un slapjiem laikapstākļiem un pat ceļa apledojumu. Jau sacensību pirmajā braucienā satikās abi “Ferratum World RX of Rīga” uzvarētāji Niklass Gronholms un Johans Kristofersons. Diemžēl, cerētais duelis izpalika, jo Gronholma auto startā noslāpa, pārliecinošu uzvaru ļaujot izcīnīt Kristofersonam.

Otrajā braucienā par uzvaru savā starpā cīkstējās veterāni Tamass Karai un Gerlēns Šišerī, kurš šajā posmā aizstāj Kevinu Abringu. Diemžēl brauciena pēdējā aplī sacensības tika apturētas, jo šaušalīgu avāriju piedzīvoja francūzis Erve “Napiks” Lemonjē. 74 gadus vecā braucēja automašīna apmeta vairākus kūleņus, pēc kuras sportists tika nogādāts slimnīcā, lai veiktu nepieciešamās veselības stāvokļa pārbaudes. Atkārtotajā startā pārāks izrādījās vēl pirms pāris nedēļām par “Euro RX3” čempionu kļuvušais Jurijs Beļevskis, kurš šajā nedēļas nogalē pie “Audi S1” stūres debitē pasaules čempionāta ieskaitē. Arī brauciena turpinājumā viņam izdevās noturēt līderpozīciju un noslēgt braucienu ar uzvaru.

Pirmās kvalifikācijas kārtas noslēdzošajā braucienā uz starta stājās abi brāļi Hanseni. Un kamēr Kevins iestrēga aiz konkurentiem, tikmēr Timijs pārliecinoši finišēja pirmais. Kopējā ieskaitē Timijs Hansens palika trešajā vietā aiz Kristofersona un Beļevska.

Otrās kvalifikācijas braucienu ar lielisku startu uzsāka Timijs Hansens, tādējādi nonākot brauciena vadībā, taču par galveno zvaigzni kļuva Beļevskis, kurš veica sekmīgu apdzīšanas manevru un pakāpās uz pirmo vietu. Pārsteidzoša uzvara braucienā un uzrādīts absolūti otrais ātrākais rezultāts, vienīgi aiz Gronholma. Tikmēr divi galvenie pretendenti cīņā par čempiontitulu – Kristofersons un Timijs Hansens, uzrādīja attiecīgi trešo un piekto ātrāko rezultātu.

Neparedzamo laikapstākļu un iespaidīgās avārijas dēļ sacensību norises programmā tika ieviestas izmaiņas, kamdēļ pusfināla dalībniekus noteica pēc diviem kvalifikācijas braucieniem. To summā Kristofersons sakrājis visvairāk punktu, bet startu no pirmās rindas pusfinālā nodrošināja arī Beļevskis, Gronholms un Timijs Hansens.

Pirmajā pusfinālā trīskārtējam pasaules čempionam Kristofersonam izdevās izcīnīt uzvaru. Vietu finālā nodrošināja arī abi “GRX-SET World RX Team” braucēji Gronholms un Sabo. Pēc neveiksmīga starta bez dalības finālā šoreiz palika Kevins Hansens. Viņa vecākais brālis Timijs savā pusfinālā, jau startā piekāpās Beļevskim, tomēr pirmā apļa cīņās spēja sev aizmugurē atstāt Enzo Idi. Nākamo apļu laikā vadošo trijnieks saglabājās nemainīgs, un Beļevskis nodrošināja sev pirmo starta rindu finālam. Hansenam (par cīņu ar Idi) tika piešķirts piecu sekunžu sods, kā rezultātā otrā vieta pusfinālā tika Idem, bet Timijs Hansens klasificēts trešais.

Dienas izšķirošajā braucienā Gronholms uzsāka agresīvu cīņu par vadību, tomēr nespēja veiksmīgi iekļauties pirmajā pagriezienā, nonākot braucēju virknes aizmugurē. Kristofersons iekārtojās brauciena vadībā un pirmo vietu vairs nevienam neatdeva. Pirmajos apļos Beļevskis turējās otrajā vietā, taču ātrāk veikts džokera aplis ļāva Timijam Hansenam pakāpties uz otro vietu. Jau pēc finiša tiesneši izskatīja Timija Hansena manevru pret Gronholmu, kā rezultātā piesprieda viņam diskvalifikāciju un izslēdza no fināla rezultātiem. Līdz ar to Beļevskis ticis pie otrās vietas, bet trešā piešķirta Sabo, kurš pārspēja savu komandas biedru Gronholmu. Diskvalificēts tika arī Ide, kurš, tāpat kā Timijs Hansens, apdzīšanas nolūkā pret sāncensi bija pielietojis stumšanu.

“Ar visām pauzēm šī bija mentāli ļoti sarežģīta un notikumiem bagāta diena. Tā sākās ar sniegu, un nācās ļoti strauji adaptēties gan jaunajai trasei, gan laikapstākļiem, bet es izbaudīju šos viltīgos apstākļus,” pēc finiša stāsta sacensību uzvarētājs Johans Kristofersons. “Šodien man neizdevās paši labākie starti, taču pusfinālā izdevās pieveikt Niklasu. Viņš nokļūdījās bremzēšanā, un man blakus nonāca “Audi”. Šī mašīna šodien bija ļoti ātra. Jurijs paveica fantastisku darbu, pārsēžoties pilnpiedziņas “Supercar” mašīnā pēc sezonas ar priekšpiedziņas auto. Pjedestāls viņam ir fantastisks rezultāts.”

Čempionāta kopvērtējumā šīs dienas uzvarētājs Kristofersons samazinājis kopvērtējuma līdera Timija Hansena pārsvaru līdz četriem punktiem. Abu zviedru starpā FIA pasaules čempions tiks noskaidrots jau rīt, 28. novembrī, kad turpat Nirburgringā, Vācijā norisināsies sezonas pēdējais posms.

Fināla rezultāti:

PČ kopvērtējums: