Kevins Hansens: “Baumanis ieradies komandā, lai kļūtu par čempionu”

Foto: Facebook.com/janisbaumanisrx

Jāņa Baumaņa jaunās komandas “#YellowSquad” vadītājs Kevins Hansens atzinis, ka latviešu rallijkrosa pilota uzdevums šogad ir kļūt par Eiropas rallija čempionu.

Baumanis starptautiskā rallijkrosā redzams kopš 2014. gada, kad izcīnīja trešo vietu Eiropas rallijkrosa čempionāta “Super1600” klasē (tagad “Euro RX3”). Jau nākamajā sezonā viņš šajā klasē kļuva par Eiropas čempionu, kā arī Norvēģijas posmā debitēja pie “Supercar” klases (tagad “Euro RX1”) auto stūres, kad ar “Hansen Talent Development” sagatavotu “Peugeot 208” iekļuva labāko trijniekā.

Kopš tā laika latviešu braucējs turpinājis izcelties starptautiskās sacensībās, 2019. gada sezonā divas reizes kāpjot arī uz goda pjedestāla pasaules rallijkrosa čempionāta posmos. Tikmēr 2021. gada sezonas laikā Baumanis izcīnīja uzvaru “Euro RX1” klases posmā Rīgā, sezonu noslēdzot trešajā vietā.

“#YellowSquad” ir daļa no “Hansen Motorsport”, un pievienošanās zviedru komandai, kura no 1989. līdz 2016. gadam izcīnījusi kopumā divdesmit Eiropas čempiontitulus (ar pilotiem Kenetu Hansenu, Sūzenu Hansenu, Timuru Timerzjanovu un Kevinu Hansenu), Jānim būs kā atgriešanās savas pilnpiedziņas karjeras sākumā. Cīņā par titulu Baumanis sēdīsies “Peugeot 208” automašīnā, pirmajam posmam notiekot jau 21. un 22. maijā Ungārijā .

Gan “#YellowSquad” komandas direktors Kevins Hansens, gan komandas vadītājs Eriks Farens, kuram pašam bijusi veiksmīga autosportista karjera, šajā sezonā no komandas sagaida augstvērtīgus rezultātus.

“Ir lieliski ka “#YellowSquad” turpina augt un tagad varam spert nākamo soli mūsu attīstībā,” atzīst Kevins Hansens, kurš izcīnījis uzvaru divos “World RX” posmos. “Jau no laika gala šis ir bijis mūsu mērķis, ka “Hansen Motorsport” ir pārstāvēta visos rallijkrosa līmeņos. Mūsu zīmola vīzija vienmēr ir ietvērusi dalību visos šajos čempionātos, kuru beidzot esam realizējuši. “Hansen Motorsport” vienības nu būs pārstāvētas visos rallijkrosa pakāpienos, no “CrossCar” līdz pat sporta augstākajam līmenim “World RX”. Esam priecīgi mūsu komandā atkal redzēt Jāni. Pagājis kāds laiks, kopš viņš dažus gadus atpakaļ brauca “Hansen Talent Development” sastāvā. Jānis pēdējo gadu laikā ir pierādījis savu ātrumu trasē un mūsu komandā ieradies, lai kļūtu par Eiropas čempionu. Domāju, ka mums ir lieliskas iespējas cīnīties par visaugstākajiem rezultātiem.”

“Fantastiski, ka visa “#YellowSquad” komanda turpina attīstīties un pievienojas “Euro RX1”, jo sevišķi zinot “Hansen Motorsport” vēsturi Eiropas čempionātā,” papildina Eriks Farens. “Līguma noslēgšana ar posmu uzvarētāju un savas prasmes jau pierādījušu braucēju kā Jānis ir lielisks sasniegums mūsu komandai. Jāni pazīstu jau daudzus gadus un esmu pārliecināts, ka viņš ar “Peugeot 208 WRX” būs ļoti ātrs. Mums ir lieliska komanda un es jau nevaru sagaidīt sezonas sākumu.”

2022. gada EČ sezonas kalendārs:

Posms Valsts Norises laiks Trase Klases
1.  Hungary Ungārija 21.-22. maijs Njirada RX1/RX3
2. Sweden Zviedrija 2.-3. jūlijs Hēljesa RX1/RX3
3. Germany Vācija 30.-31. jūlijs Nirburgringa RX3
4. Norway Norvēģija 13.-14. augusts Hella RX1/RX3
5. Latvia Latvija 3.-4. septembris Biķernieki RX1
6. Portugal Portugāle 17.-18. septembris Montalegre RX1/RX3
7. Belgium Beļģija 16.-17. oktobris Spā-Frankošamps RX1

Izmantotie resursi:
www.rigarx.com