Štolcermanis sasniedz septīto vietu pasaules kartinga čempionātā

Foto: Energy Corse Racing Karts

Ļoti augstvērtīgu rezultātu svētdien FIA pasaules kartinga čempionātā OK klasē izcīnīja Tomass Štolcermanis. Varbūt viss nesanāca kā plānots un vienmēr gribas labāk, bet “Top 10” pasaulē ir “mega” sasniegums. Tomass jau šobrīd ir neatkarīgās Latvijas titulētākais kartingists.

Sacensību diena Itālijas pilsētā Sarno Tomasam iesākās ļoti labi un cerīgi. Savā “Super Heat” braucienā, startējot no ceturtās starta pozīcijas, piesardzīgi un vienlaicīgi gudri aizvadot pirmos līkumus, Tomass pamazām kāpināja tempu un, apdzenot konkurentus, finišu sasniedza otrajā pozīcijā. Priekšā palika vien 2021. gada čempions Tuukka Taponens.

Stabilie rezultāti hītos un superhītā summā Štolcermanim deva septīto starta vietu sacensību galvenajā braucienā – finālā.

Starts izdevās labs, noveda sava kartinga riepas līdz nepieciešamajai temperatūrai un pamazām sāka uzlabot pozīcijas, līdz bija noķēris uz to brīdi trešajā pozīcijā braucošo Taponenu. Izskatījās, ka Tomass ir uzņēmis ļoti labu tempu, veikli tiks galā  un turpinās pakaļdzīšanos brauciena līderiem. Diezgan viegli arī izdevās apsteigt Taponenu un jau atrasties goda pjedestāla pozīcijās. Tomēr somam bija savi plāni uz šo fināla brauciena scenāriju, un viņš nevēlējās atdot iedzinēja lomu Tomasa rokās, ātri vien savu pozīciju atkarojot. Šis manevrs laikam diezgan spēcīgi ietekmēja Štolcermaņa sacīkšu ritmu, un viņš kļuva par vieglu medījumu sekotājiem. Līdz finiša līnijai Tomass no trešās pozīcijas bija nobīdīts līdz devītajai, bet pēc visu sodu piešķiršanas pasaules čempionātā Tomass klasificēts kā septītais.

Par pasaules čempionu OK klasē kļuva Brazīlijas pārstāvis Mateušs Morgato, otro vietu ieņēma Taponens, bet trešais bija zviedrs Oskars Pedersens. OK-JUNIOR klasē pasaules čempiona titulu sasniedza Taizemes sportists Enco Tarnvaničkuls, kurš fināla finišā aiz sevis atstāja ungāru Adamu Hidegu un poļu braucēju Janu Pržirovski.

OK klases fināls:

Visi rezultāti >>

Sacensību atkārtojums (OK fināls no 4:17:37):

Izmantotie resursi:
www.prokart.lv