Strēle izcīna septīto vietu ‘Grand Finals’ kartingā, Grūbe pēc sadursmes izstājas

Šodien Bahreinā, Sahiras kartinga trasē aizvadītas grandiozās sezonas noslēguma sacensības “Rotax MAX Challenge Grand Finals”. No latviešiem augstāko sasniegumu guva Toms Strēle, kurš “Junior” klasē finālā ierindojās septītajā vietā. Henrija Grūbes mēģinājums aizcīnīties līdz pjedestālam “DD2 Master” klasē tikmēr noslēdzās ar sadursmi un izstāšanos.

Henrijs Grūbe (“RM Latvia”) izšķirošo sacīksti uzsāka no devītās pozīcijas, turpmāko apļu laikā spējot pacelties par vairākām vietām uz augšu. Piektajā aplī latviešu kartingists bija jau piektais un lūkoja apdzīt ceturtās pozīcijas īpašnieku, bet tikmēr līkumā viņam uzbruka aizmugurē braucošais sportists, izraisot sadursmi. Incidentā bija iesaistīti vēl vairāki braucēji, bet Grūbe pēc tam no sacensībām izstājās.

Tāpat “DD2 Master” klasē cīņu nepabeidza kādreizējā F1 zvaigzne Rubenss Barikello, kurš startēja tieši aiz Grūbes un vienubrīd bija pacēlies uz pirmo desmitnieku. Par uzvarētāju kļuva Metjū Minsmans (Jaunzēlande), kurš aiz sevis atstāja Benu Kūperu (Kanāda) un Matiasu Rodrigesu (Argentīna).

DD2 klasē uzvaru svinēja Igaunijas pārstāvis Ragnars Vēruss, aiz kura finālā finišēja Filips Moitci (Austrija) un Jakubs Bezels (Čehija). No latviešiem Patriks Noels Ločmelis (“MRG Racing”) finišēja 18. vietā, divdesmitais bija Tomass Birstiņš (“MRG Racing”), bet Mārtiņam Janovskim (“MRG Racing”) 29. rezultāts.

Visaugstāk no Latvijas braucējiem tika Toms Strēle (“Dan Holland Racing”), kurš “Junior” klasē izcīnīja septīto vietu, sacensību laikā paceļoties uz augšu par 16 pozīcijām. Uzvarēja Timo Džanglings (Apvienotā Karaliste), otrajā vietā finišēja Bjū Lovette (Beļģija), bet trešajā – Luī Komīns (Francija).

Igaunijai vēl viens pjedestāls “Mini” klasē, kur otrais finišēja Nikita Ļubimovs. Uzvarēja Rorijs Armstrongs (Apvienotā Karaliste), bet trešo vietu guva Džeikobs Aškrofts (Apvienotā Karaliste). Latviešu sportists Adrians Tions (“MRG Racing”) pakāpās uz augšu par deviņām pozīcijām un finišēja 21. vietā.

Citās klasēs latviešu braucēji nestartēja. “Micro” ieskaitē uzvarēja Džeisons Čalks (Apvienotā Karaliste), “Senior” grupā pirmā vieta Kai Rillērtsam (Beļģija), “E20 Senior” klasē pirmais Matss Johans Overhofs (Vācija), kamēr “E20 Master” finālā triumfēja Žoao Gonsalvešs (Brazīlija) un E10 klasē – Vēti Salmi (Somija).