Kartinga trešais baltijas posms Lietuvā

Info: Dāvis Šteinerts
Foto: MS Rami

Baltijas kartinga čempionāta „Baltic Cup” III posms tika aizvadīts Lietuvā, Šauļu kartodromā. Atšķirībā no Igaunijas, kur gan organizācija, gan pašas sacīkstes bija ļoti augstā līmenī, Lietuvā šis līmenis bija daudz zemāks. Pēc mūsu braucēju vārdiem – iespaids it kā notiktu kārtējais vietējā čempionāta posms – braucēju sapulce lietuviski, arī daudz citas organizatoriskas nepilnības. Tomēr tas netraucēja dažiem mūsu sportistiem nodemonstrēt augstas klases sniegumu.

Labākais no mūsējiem – Dainis Safonovs, kuram „Rotax Max Senior” klasē uzvara gan pusfinālā, gan finālā un čempionāta kopvērtējumā otrā vieta. Kristapam Gasparovičam šīs bija ne visai veiksmīgas sacīkstes – attiecīgi 12. un 16. vieta, tāpat kā Raivo Luhsem kuram 8. vieta un izstāšanās finālā.

“Rotax Max junior” klasē labākais no mūsējiem bija Renārs Ēķis, pusfinālā izcīnot ceturto, bet finālā piekto vietu. Viņam šajās sacensībās mehāniķis bija viens no komandas biedriem un galvenais konkurents Latvijas čempionātā – Jānis Gasparovičs. Kopvērtējumā Baltijā Renārs ir piektais aiz četriem igauņu braucējiem.

Finālā aiz viņa sestais bija Haralds Garkaklis, kurš pusfinālā bija astotais. Kopvērtējumā Baltijā Haralds ir astotais, bet pirms viņa septītais ir Mārtiņš Lapiņš, kurš Šauļos bija attiecīgi sestais un divpadsmitais. Divas devītās vietas Šauļos un desmitā vieta triju posmu kopvērtējumā ir daugavpilietim Konstantīnam Calko.

DD2/Masters klasē uzvara Gvido Stalidzānam, otrais Ēriks Gasparovičs, bet trešais – Ģirts Ulpe.

ICC klasē abos braucienos otrais bija Mārcis Birkens, piekāpjoties lietuviešu braucējam Ignam Domeikam. Toties čempionāta kopvērtējumā Mārcis ir līderis Baltijā.

„Raket” klasē otrā vieta pusfinālā un trešā vieta finālā bija Dāvim Tobiasam, kurš Baltijā ir pacēlies uz sesto vietu. Reinis Nitišs bija attiecīgi astotais un piektais, kas kopvērtējumā dod 9. vietu. Mārtiņš Steinerts šajās sacīkstēs palika bez ieskaites punktiem.

Vismazākajā „Micro” klasē Vadimam Dzubenko divas piektās vietas, bet Baltijas čempionāta kopvērtējumā pēc trim posmiem viņš ir otrais.

Nākamās kartinga sacīkstes jau šajā sestdienā sporta kompleksa „333″ kartodromā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *