Aizvadīts pirmais Latvijas kartinga čempionāta posms

Info: Uldis Galdiņš, Kartinga attīstības centrs

Sestdien, 26.aprīlī, ar sacensībām Biķernieku kartinga trasē sākās 2008.gada Latvijas Republikas atklātais čempionāts kartingā. Sacensības vienlaikus bija arī Rotax Mojo Max izaicinājuma kausa pirmais posms un Wilo balvas izcīņa. Uz starta izgāja 64 sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas, kas sacentās astoņās ieskaites klasēs.

Viskuplākais dalībnieku skaits bija ātrākajā klasē KZ2. Finālbraucienā, izstājoties galvenajam konkurentam Simam Jodviršim no Lietuvas, pārliecinošu uzvaru svinēja Toms Bobrovskis. Otrais Baltkrievijas sportists, kurš brauc ar Latvijas licenci, Mihails Hančariks, trešais Mārtiņš Lapiņš.

Tomēr vissīvākā cīņa par uzvaru notika klasē Rotax Mini Max. Uzvaru ar nieka 0,1 sekundes pārsvaru izcīnīja Reinis Nitišs, otrais Mārtiņš Steinerts, bet trešais Vadims Dzjubenko (visi Latvija)

Pašā mazākajā Micro klasē uzvaru svinēja Ingus Beļakovs, otrais Ernests Veismanis, bet trešais Valters Zviedris. Rotax Max Junior klasē dubultuzvaru izcīnīja igauņu komandas Talvar Racing braucēji Āvo Talvars un Latvijas pārstāvis Konstantīns Calko, trešais Renārs Ēķis. Rotax Max klasē arī uzvarēja igaunis – Mario Vendla, otrais lietuvietis Kevins Graholskis, trešais Latvijas pārstāvis Dainis Safonovs.

Vismazākais dalībnieku skaits bija abās DD2 klasēs, kurām bija apvienotais brauciens. Rotax Max DD2 klasē trīs dalībnieku konkurencē uzvarēja Henrijs Grūbe, bet Rotax Max Masters – Gvido Stalidzāns. Komandu ieskaitē uzvarēja Kika Motorsports, otrie MS Rami, bet trešo vietu sīvā cīņā izrāva RB Racing.

Nākamais no sešiem posmiem notiks pēc četrām nedēļām Sporta kompleksā 333. Rezultāti pieejami čempionāta mājas lapā www.kartings.org.

Čempionātu rīko Latvijas Automobiļu federācija un Kartinga attīstības centrs. Sacensības atbalsta Wilo, Marshal Rent, Draugiem.lv, Cēsu Alus, Baltic Outdoor One, Tecalemit, Ambicode un citi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *