Jauna cerība auto sprinta un daudzcīņas piekritējiem

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Jau zinām, ka šogad tika atcelti vairāki Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) Standartautomobiļu komisijas (SAK) supersprinta posmi. Taču tas nenozīmē, ka tādu sacensību, kurās var piedalīties ar „ielas” automašīnām (tādas, kuras nav būtiski uzlabotas un var piedalīties ceļu satiksmē, jo tām ir izieta tehniskā apskate) vairs nebūs.

Kā atzina LAF SAK komisijas padomes priekšsēdētājs Juris Mūrnieks – supersprinta formāts 10 pastāvēšanas gados sevi izsmēla: „Līdzīgi kā kādreiz tas notika ar standartauto ralliju daudzcīņu. Labā iezīme ir tā, ka daudzi sportisti no supersprinta ir pārgājuši, ja tā var izteikties – augstākā līgā un tagad startē minirallijā. Taču skaidrs ir viens – bez amatieru sporta nevar pastāvēt arī lielais sports un mums ir jāatrod veids, kā izveidot sacensības, kuras būtu interesantas gan dalībniekiem, gan organizatoriem. Tieši tāpēc es uz sarunu aicināju vairākus potenciālos organizatorus, lai kopīgā sarunā šo jauno veidu atrastu un izveidotu.”

Lai arī notikusi tikai viena tikšanās – ir skaidrs, ka jau visticamāk uz šo ziemu braucējiem tiks piedāvāts kas jauns un saistošs. Lai attīstītu sportu reģionos un nesakāpinātu dalībniekiem sacensību izmaksas – viena no iespējām ir krāt punktus vairākos posmos savā reģionā un sezonas noslēgumā tikties visiem reģioniem vienā superfinālā. „Pagaidām tā ir tikai ideja. Es ticu, ka jaunais sacensību formāts būs uzrunājošs un mēs tiksimies jau citā kvalitātē, pirmā tikšanās ar organizatoriem bija ļoti pozitīva un radoša, tādēļ visi auto sprinta un daudzcīņas entuziasti diezgan droši var gatavoties jaunajai sezonai, jo sacensības BŪS,” tā J.Mūrnieks.

Ja runājam par supersprintu un gaidāmajām pārmaiņām – gribētos teikt tā: karalis ir miris – lai dzīvo karalis!

Izmantotie resursi:
www.laf.lv