Hamiltons uzvar F1 posmā Portugālē, Raikonens izraisa sadursmi

“Mercedes” pilots Lūiss Hamiltons svētdien kļuva par F1 pasaules čempionāta trešā posma uzvarētāju, sacensībās Portugālē apdzenot gan komandas biedru Valteri Botasu, gan Maksu Verstapenu, kuri sākotnēji bija viņam priekšā.

Portimaunas trasē par kvalifikācijas uzvarētāju kļuva Botass, kurš arī sacensību startā noturējās vadībā, kamēr Hamiltonam palika otrajā, bet “Red Bull” pilots Verstapens – trešajā pozīcijā.

Otrajā aplī notika sadursme “Alfa Romeo” vienības pilotu starpā, kad šī brīža pieredzējušākais “Formula 1” braucējs Kimi Raikonens no aizmugures aizķēra Antonio Džovinaci formulu, rezultātā izbraucot grants joslā un izstājoties.

Trasē devās drošības mašīna, bet, sacensībām atsākoties, ļoti veiksmīgi paātrinājās Verstapens, pirmajā līkumā apdzenot Hamiltonu un paceļoties uz otro vietu. Sākotnēji viņš mēģināja uzbrukt arī Botasam, taču nesekmīgi. Jau 11. aplī Hamiltons starta/finiša taisnē veica pretuzbrukumu un apdzina Verstapenu, atgūstot otro pozīciju. Botass pa šo laiku attālināties no sekotājiem nespēja un 20. aplī septiņkārtējais F1 pasaules čempions Hamiltons tika garām arī viņam, apdzīšanu veicot pirmajā līkumā pa ārmalu.

Pēc pitstopiem Botass ar jaunajām riepām līkumā izslīdēja par tālu ārmalā un palaida priekšā Verstapenu, bet vēlāk arī noskaidrojās, ka somu autosportista “Mercedes” formulai šajās sacīkstēs bija bojāts sensors, kas izraisījis jaudas zudumu. Finišā Hamiltons iebrauca kā pārliecinošs uzvarētājs, pārspējot Verstapenu par gandrīz pusminūti, kamēr Botass finišēja trešajā vietā, apmēram četras sekundes tālāk.

Sacensību oficiālais video apskats >>

Hamiltons Portugālē uzvarējis otro gadu pēc kārtas, bet visā karjerā šī viņam ir jau 97. uzvara. 36 gadus vecais brits pirmo vietu izcīnīja arī sezonas pirmajā posmā Bahreinā, kad Verstapens bija otrais, bet pēc tam sacīktēs Itālijā, Imolas trasē finišēja aiz uzvarētāja Verstapena. Sezonas kopvērtējumā Hamiltons ir līderis, bet Verstapens no viņa atpaliek astoņus punktus.

“Formula 1” sezonas ceturtais posms jau 9. maijā norisināsies Spānijā, Barselonā.