Gronholms un Žabo apvienojas uz pilnu “World RX” sezonu

10/06/2021 |

Foto: fiaworldrallycross.com

Šogad pasaules rallijkrosa čempionātā (“World RX”) zem kopīgas komandas “GRX-SET World RX Team” karoga startēs somu pilots Niklass Gronholms un ungārs Križtians Žabo. Tikmēr Kevins Abrings gatavojas aizvadīs savu pirmo pilno sezonu čempionātā.

Kopš debijas pasaules čempionātā 2015. gadā, Gronholms ir kļuvis par vienu no vadošajiem braucējiem seriālā. Iepriekšējās divās sezonās viņš ieņēmis ceturto vietu kopvērtējumā un uzvarējis kopumā trīs posmos. 2019. gadā soms bija vistuvāk titulam, kad no čempiona atpalika 25 punktus, ņemot vērā, ka apendicīta dēļ divus posmus bija spiests izlaist.

Savukārt Žabo, kurš pusaudža gados bija panākumiem bagāts slēpotājs, šobrīd ir stabils pirmā desmitnieka pilots pasaules rallijkrosa čempionātā, kurš dažkārt redzams arī startējot posmu finālos. Pirmo sezonu WRX viņš aizvadīja 2019. gadā, kad guva desmito vietu, bet pērn posmos Zviedrijā un Latvijā jau startēja GRX un SET apvienotajā komandā. Šogad 29 gadus vecais Žabo atkal aizvadīs pilnu sezonu.

Tikmēr Kevins Abrings, kurš iepriekš bijis “Hyundai” rūpnīcas pilots pasaules rallija čempionātā, bet iepriekšējos divus gadus piedalījies atsevišķos WRX posmos, šogad aizvadīs pirmo pilno sezonu. Viņš startēs zem UNKORRUPTED komandas nosaukuma un trasē būs redzams ar “Renault Mégane” automašīnu. Tieši rallijkrosā viņš savulaik uzsāka savu karjeru, bet tad uz kādu laiku pievērsās rallijam. 2019. gadā holandietis pirmo reizi startēja “World RX” sacensībās, lietuviešu komandā “ESmotorsport” izcīnot ceturto vietu abos aizvadītajos posmos. Pērn viņš kļuva par “GCK Motorsport” attīstības pilotu un ar “Renault Clio” piedalījās posmā Somijā.

GCK šogad plāno ņemt pārtraukumu, lai atgrieztos pasaules rallijkrosa čempionātā 2022. gadā, kad vadošajā klasē būs jāstartē ar elektriskajiem auto. Formāli Abrings gan pārstāvēs GCK paspārnē esošo UNKORRUPTED komandu, bet realitātē to apkalpos franču kompānijas “FORS Technologies” inženieri.

Tāpat arī Kevins Hansens apstiprinājis, ka savas ģimenes komandas “Hansen World RX Team” sastāvā šogad plāno piedalīties “World RX” sacīkstēs, lai gan vēl nav paziņots, kurš būs viņa komandas biedrs.

Pasaules čempionāts rallijkrosā sāksies 23. un 24. jūlijā ar posmu Barselonā.

Izmantotie resursi:
www.fiaworldrallycross.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool