Folkreisa sezonas starts jau šonedēļ Valmieras pusē

Foto: Kaspars Cikmačs, 4rati.lv

Šīs nedēļas beigās startē krosa tipa autosporta sacensību sezona! Svētdien, 24. aprīlī Valmierā, Brenguļu autotrasē, norisināsies Folkreisa Vasaras kausa un Krosa komisijas autokrosa kausa pirmais posms.

Ja ar Folkreisa pamatklasi un Krosa komisijas kausa ieskaiti situācija tradicionāla, vairāk uzmanības jāpievērš abām papildu klasēm. Folkreisā no šā gada tiek aizvadīts eksperiments ar atsevišķu pilnpiedziņas klasi – Folkreiss 4WD. Pašlaik šajā ieskaitē četri pieteikumi, nojaušams, ka varētu būt arī papildinājumi. Arī uz šo klasi savā būtībā attieksies pirkšanas noteikumi un procedūra (auto fiksētā cena 3950 eiro). Taču sākotnēji klasei tiks ļauts audzēt muskuļus – dalībnieku sastāvu. Faktiski auto pirkšana sāksies brīdī, kad būs izpildīts kāds no kritērijiem: vai nu sacīkstē piedalīsies vismaz astoņi dalībnieki, vai nu pirkšana automātiski būs atļauta pēc šā gada trešā posma. Ja pirkšana notiktu uzreiz, sacensībās, kurās ir, piemēram, trīs dalībnieki, katras mašīnas nopirkšana būtu pārāk jūtama un, iespējams, F4WD nedabūtu ieskrieties, vācot dalībnieku sastāvu. Pašlaik atsauksmes par skaitli 3950 ir pretrunīgas: vieni saka, ka ir nedaudz bail no iespējas zaudēt savu auto par šādu summu, citi apgalvo, ka, ja viņa auto tiktu nopirkts par 3950 eiro, līdzi tiktu dots arī labs konjaks. Atliek uzzināt, kādas būs šīs mašīnas un to spēku samēri!

Pirmo reizi dalībnieku sarakstos ir Treniņu klase. Kā jau iepriekš vairākkārt ziņojām, šī ir klase Latvijas autokrosa (teorētiski arī rallijkrosa) čempionāta automašīnām. Jāatzīmē, ka LČ braucēji, kuri iepriekšējos divos gados ir aizvadījuši vairāk nekā divas sacīkstes LČ līmenī vai starptautiskajās cīņās, nedrīkst piedalīties Krosa komisijas kausa izcīņā. Taču Treniņu klase dod iespēju tomēr trenēties sacensību režīmā – sagatavotā trasē, ar tiesnešiem un pārējo drošības personālu. Tiesa, klase sezonas laikā būs pilnībā sportistu pašu regulēta. Piemēram, Brenguļu gadījumā šīs trases dalība notiks situācijā, ja pieteiksies vismaz pieci dalībnieki. Pašlaik gan ir tikai divi pieteikumi. Klasei netiek skaitīts sezonas kopvērtējums, tātad tiek noņemta lieka spriedze un bruņošanās no sportistu pleciem. Tikai treniņš!

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv