Džensons Batons startēs “Nitro Rallycross” čempionātā

Foto: Xite Energy Racing

2009. gada F1 pasaules čempions Džensons Batons šosezon startēs Trevisa Pastranas izveidotajā “Nitro Rallycross” čempionātā, kur pārstāvēs “Xite Energy Racing” vienību.

Savulaik sportista tēvs Džons Batons rallijkrosā guva labus panākumus, bet viņa dēls pēc “Formula 1” braucēja karjeras noslēgšanas pievērsās autošosejai, aizvadot dažas sezonas “Super GT” seriālā, kā arī rallijreidam, ar savu komandu startējot “Baja 1000” sacensībās un arī “Extreme E” seriālā. Tāpat brits pašlaik darbojas kā “Williams” F1 komandas vecākais padomnieks un sacīkšu eksperts “Sky Sports” televīzijā.

42 vecumā Batons paziņojis par gatavošanos aizvadīt sezonu “Nitro Rallycross” čempionātā, kur startēs ar jauno elektrisko sacīkšu auto FC1-X, kam izveidota atsevišķa “Group E” klase. Batona komandas biedrs “Xite Energy Racing” sastāvā būs cits britu sportists, Olivers Benets.

“Nitro Rallycross” pirmais posms norisināsies 18. un 19. jūnijā Anglijā. Ārpus ASV gaidāmajā sezonā tiks aizvadītas kopumā sešas no plānotajām desmit sacīkstēm, tām norisinoties arī Zviedrijā, Somijā, Saūda Arābijā un Kanādā, kur plānoti divi posmi. Sezona finišēs tikai 2023. gada martā.

“Es gribu braukt sacīkstēs,” saka Batons. “Es mīlu sacīkstes, mīlu konkurenci un gribu jautri pavadīt laiku. “Xite Energy” komandai ir ne vien liela pieredze rallijkrosā, bet arī elektrisko mašīnu sacīkstēs. Turklāt startēšu kopā ar savu čomu Oli. Viņam ir laba pieredze grants trasēs. Ceru, ka to varēšu no viņa pamācīties, bet viņš varēs no manis mācīties, kā jābrauc pa asfaltu. Šī būs interesanta un, domāju, arī laba sadarbība. Ceru, ka spēsim sacensties ar rallijkrosa lielajiem puikām.”

800kW jaudīgo FC1-X rallijkrosa auto izveidojušas kompānijas “Olsbergs MSE” un “QEV Technologies”. Starptautisko debiju šis spēkrats piedzīvoja februārī, kad ar to tika startēts Zviedrijā notikušajās “Race of Champions” sacensībās.

Citas komandas savus pilotus gaidāmajai “Nitro Rallycross” sezonai vēl nav nosaukušas.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com