Blušs aizcīnās līdz ceturtdaļfinālam ‘Formula Drift’ sezonas finālā Kalifonijā

Latviešu drifta pilots Kristaps Blušs šajā nedēļas nogalē ASV, Kalifornijā aizvadīja “Formula Drift” čempionāta noslēdzošo posmu, aizcīnoties līdz ceturtdaļfinālam.

Piektdien Īrvindeilas trasē norisinājās kvalifikācijas braucieni, kuros “HGK Motorsports” komandas braucējs Blušs ieņēma 26. pozīciju. Uzvarēja amerikānis Niks Nobeks, otro vietu ieņēma lietuvietis Aurims Bakčis, bet trešais bija Kens Guši.

Sestdien pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā Blušs uzveica čempionāta līderi Čelsiju Denofu, izslēdzot amerikāni no turpmākās cīņas šajā posmā. Ceturtdaļfinālā Blušam pretī stājās Bakčis, kurš šajā duelī izrādījās pārāks.

Blušs izslēdz Denofu:

Vēlāk pusfinālā lietuvietis pārspēja Džeimsu Dīnu, bet finālā zaudēja Nikam Nobekam, kurš pirms tam pusfinālā bija piekāpies Raienam Tuerkam. Trešo vietu šajā posmā izcīnīja īru braucējs Dīns.

Blušs šogad “Formula Drift” čempionātā augstāko rezultātu, ceturto vietu, izcīnīja otrajā posmā, kas maijā notika Atlantā, Džordžijas štatā.

Par 2023. gada “Formula Drift” čempionu kļuva šajā posmā Kristapa Bluša uzveiktais Čelsijs Denofa no “RTR Motorsports” vienības, kamēr latviešu sportists kopvērtējumā ierindojas 26. pozīcijā. Par vicečempionu kļuvis Bakčis. Kopumā šosezon tika aizvadīti astoņi posmi dažādās ASV trasēs.