Baumanis, Blušs un Jonass izvirzīti ‘Trīs Zvaigžņu balvai 2022’

Foto: Facebook.com/fiamotorsportgames

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) izziņojusi “Trīs Zvaigžņu balvas 2022” kandidātu sarakstu deviņās nominācijās. Nominācijā “Gada sportists/-e tehniskajos sporta veidos” kandidāti ir Jānis Baumanis, Kristaps Blušs un Pauls Jonass.

Jānis Baumanis šogad sevi sekmīgi pierādīja Eiropas rallijkrosa čempionātā, jaudīgākajā RX1 klasē cīnoties par titulu. Sezonu viņš pabeidza otrajā vietā, piekāpjoties tikai zviedru sportistam Antonam Marklundam. Trīs reizes Baumanim izdevās iekarot pjedestālu. Norvēģijā un Beļģijā viņš izcīnīja trešo vietu, bet Portugālē bija otrais.

Kristaps Blušs šogad Latvijas komandas sastāvā kļuva par Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) motoru sporta spēļu (“Motorsport Games”) uzvarētāju drifta disciplīnā. Spēles tika aizvadītas Francijā, Pola Rikāra trasē, un Latvijas komanda, kas tika pārstāvēta vairākās disciplīnās, izcīnīja augsto sesto vietu.

Savu savainojumiem pilno pasaules motokrosa čempionāta sezonu MXGP klasē Jonass ar kopvērtējumā noslēdza devītajā vietā. Par 2022. gada labāko rezultātu Paulam kļuva Latvijas MXGP posms, kurā savu līdzjutēju priekšā izcīnīja otro  vietu.

“Trīs Zvaigžņu balva 2022” ir unikāls sportisko sasniegumu izvērtēšanas koncepts, jo šī sporta balva ir vienīgā Latvijā, kuras uzvarētāju noteikšanā tiek dota iespēja sporta līdzjutējiem. Tautas balsojuma gala rezultātu veido līdzjutēju balsojums (50 % no balsojuma), sporta organizāciju (LOK, LPK, LSFP, no katras trīs sportisti) nenominēto sportistu (25% no balsojuma) un sporta žurnālistu (25% no balsojuma) balsojums. Ar “Trīs Zvaigžņu balva 2022” sportistu un sporta žurnālistu sarakstu, kuri piedalīsies balsojumā, varēs iepazīties “Trīs Zvaigžņu balvas” mājaslapā.

Kopumā izvērtējot sporta nozares sasniegumus šajā gadā, tiks pasniegtas balvas 14 nominācijās, no kurām divas ir jaunas nominācijas – “Gada ģimene sportā” un “Gada jaunatnes treneris/-e”, savukārt nominācija “Gada sporta žurnālists/ fotogrāfs” ir atgriezusies nomināciju sarakstā. To nosaka Artūra Vaidera fonds un tā tiks pasniegta jau piekto reizi. Tāpat nominācijas “Gada sporta skolotājs/-a” uzvarētāju nosaka LR Izglītības un zinātnes ministrija, bet nominācijas “Mūža ieguldījums sportā” pretendentus izvirza Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Paralimpiskā komiteja un Latvijas Sporta federāciju padome, taču to nosaka un paziņo “Trīs zvaigžņu balva 2022” žūrija.

Līdz 9. decembrim katru dienu iespējams balsot par savu favorītu “Trīs Zvaigžņu balva 2022” tautas balsojumā. Balsot iespējams šeit: https://triszvaigznubalva.lv/balsot/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *