Deviņkārtējie WRC čempioni Lēbs un Elena pārtrauc sadarbību

18/03/2021 |

Foto: Prodrive

Pēc 23 kopā startētiem gadiem par sadarbības pārtraukšanu paziņojuši Sebastjēns Lēbs un Daniels Elena, kuri deviņas reizes kļuvušu par pasaules čempioniem rallijā.

Laikaposmā no 2001. līdz 2020. gadam Lēbs un Elena kopīgiem spēkiem guva 79 uzvaras WRC, kā arī 119 pjedestālus. Monako pārstāvis arī lasīja Lēbam stenogrammu visos četros Dakaras rallijos, kuros viņš piedalījies.

“Sebs piezvanīja man dienas pirmajā pusē, lai pavēstītu, ka karjeru turpinās kopā ar citu stūrmani,” franču izdevumam “L’Équipe” sacīja Elena. “Viņš man teica, ka to prasījusi “Prodrive” komanda, jo viņi atklājuši, ka es neesot bijis pietiekami motivēts, un pēdējā Dakaras rallijā pieļāvu pārāk daudz navigācijas kļūdas.”

Šī gada Dakaras rallijā Lēba/Elenas ekipāžai bijušas grūtības strādāt ar jauno elektronisko navigāciju, taču līdzīgas ķibeles piemeklēja daudzus. Tāpat “Prodrive” radītajam bagijam bija tehniskas problēmas, kā dēļ arī neizdevās sasniegt finišu.

“Labi, es mazliet apmaldījos pirmajā posmā, jo tikai sāku aprast ar planšeti un to, kā tā darbojas, bet citādi, domāju, nekļūdījāmies vairāk kā citi,” atzīst Elena. “Mēs izcīnījām pjedestālu divos Dakaras rallijos un, iespējams, kā ekipāža, esam izcīnījuši visvairāk uzvaras ātrumposmos šajās četrās sacīkstēs kopā.”

Lēbs “Prodrive” sastāvā startēs Dakaras rallijā arī 2022. gadā, bet šosezon piedalīsies jaunajā “Extreme E” rallijreida seriālā, kur pārstāvēs F1 pilota Lūisa Hamiltona komandu “Team X44”. Tur viņam stenogrammu lasīs spāniete Kristina Gutjeresa.

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool