De Viljē sociālajos tīklos saņēmis nāves draudus

Foto: A.S.O.

Pēc tam, kad “Toyota” rūpnīcas komandas pilots Žinels de Viljē piedzīvoja divus incidentus ar motociklu klases dalībniekiem, viņam sociālajos tīklos izteikti daudzi rupji apvainojumi un pat nāves draudi. Sportists, kuram smagākais no sodiem šobrīd jau ir atcelts, skaidro, ka negadījumu brīdī nav rīkojies tā, lai tīšuprāt kādam kaitētu.

Dakaras rallija otrajā posmā De Viljē vispirms uzbrauca Cēzaram Zumaranam, par ko saņēma piecu minūšu sodu. Tajā pašā dienā viņš uz kāpas pārbrauca pāri avarējušā Mohamedsaīda Aoulada Ali motociklam, pēc kā ekipāžai jau tika piespriests piecu stundu sods. Komanda iesniedza apelāciju, parādot arī precīzus GPS datus, kas tiesnešiem pirms tam nebija pieejami, tāpat tika secināts, ka “Sentinel” drošības sistēma ekipāžu brīdinājusi vien divas sekundes pirms notika otrais negadījums. Apstākļi tika pārskatīti, un šobrīd Dienvidāfrikas pilota ekipāžai sods ir atcelts.

De Viljē atzīst, ka pēc piedzīvotā sociālajos tīklos saskāries ar īpašu neiecietību no dažādu cilvēku puses.

“Zākāšana un pat nāves draudi, ko saņēmu sociālajos tīklos, ir kaut kas neticams,” atzīst De Viljē. “Šī ir pirmā reize dzīvē, kad kaut ko tādu piedzīvoju. Jāatzīst, ka tas nav nekas patīkams. Parasti šādi rīkojas cilvēki, kuri situāciju nepārzina un paši nav šeit. Viņi sēž mājās, un ir ļoti viegli kaut ko komentēt, kad īsti nezini faktus. Tomēr ir ļoti apbēdinoši redzēt kaut ko šādu. Tādā ziņā esmu priecīgs, ka tas viss ir aiz muguras. Mēs apzināmies, ka izdarījām visu iespējamo, lai nepārbrauktu pāri šim motociklam. Kāpās tā ir, ka nevar redzēt tos, kas ir aiz tām. Diemžēl. Sākotnējā izmeklēšana netika veikta korekti. Labā lieta ir tā, ka sods ir atcelts, esam atgriezušies un varam turpināt sacensties.”

De Viljē ir apņēmies kompensēt Aouladam Ali viņa KTM motocikla bojājumus un pat apmaksāt dalības maksu uz 2023. gada Dakaras ralliju.

Kad piecu stundu sods tika atcelts, De Viljē ekipāža automobiļu klases kopvērtējumā ierindojās ceturtajā pozīcijā, bet pēc septītā posma, kas notika svētdien, atkritusi uz astoto vietu, par nepilnām desmit minūtēm atpaliekot no Vladimira Vasiļjeva un Latviju pārstāvošā Oļega Uperenko.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com