Dakaras rallija uzvarētājs El-Atija debitēs “Extreme E” čempionātā

Foto: extreme-e.com

Šī gada Dakaras rallija uzvarētājs Nāsirs El-Atija ir pievienojies “ABT Cupra XE” sacīkšu komandai, kuras sastāvā nomainījis Matiasu Ekstromu, un aizvadīs savu pirmo sezonu “Extreme E” čempionātā.

Elektrisko rallijreida mašīnu seriāls “Extreme E” šogad piedzīvos otro sezonu. Pirmais posms notiks jau 19. un 20. februārī Saūda Arābijā, kur janvārī risinājās arī Dakaras rallijs, tāpat šogad plānotas sacīkstes Sardīnijā, Čīlē, Urugvajā, bet par viena posma norises vietu vēl skaidrības nav – tas notiks vai nu Skotijā vai Senegālā. Čempionātā turpinās startēt tādi braucēji kā aizvadītās sezonas čempions Johans Kristofersons, vicečempions Sebastjēns Lēbs, arī Timijs Hansens un Karloss Sainss.

Pagājušajā gadā “Extreme E” startēja deviņas komandas, bet šobrīd dalību apstiprinājušas tikai septiņas. Klāt nākusi “McLaren” vienība, kuras sastāvā brauks rallijkrosa un rallija pilots Taners Fousts, kā arī Emma Gilmūra, bet sarakstā vairs nav Džensona Batona JBXE komandas, kā arī amerikāņu “Chip Ganassi Racing” un spāņu “Hispano-Suiza”. Lēbs kopā ar Kristinu Gutjeresu turpinās pārstāvēt “Team X44”, bet Sainss un Laja Sanca joprojām brauks “Acciona Sainz XE Team” sastāvā, kamēr Hansens un Keitija Muningsa otro sezonu cīnīsies no “Genesys Andretti United Extreme E” vienības. Kritofersona jaunā komandas biedre “Rosberg X Racing” sastāvā būs Mikaela Āhlina-Kotulinska.

Tikmēr “Abt Cupra XE” komandā, ko pērn pārstāvēja Matiass Ekstroms, sasniedzot sesto vietu čempionātā, šogad brauks Nāsris El-Atija, kurš ir viens no panākumiem bagātākajiem un ātrākajiem rallijreida braucējiem pasaulē. Viņa pāriniece būs Juta Klainšmite, kura ir vienīgā daiļā dzimuma pilote – Dakaras rallija uzvarētāja automobiļu klasē.

Kalendārs:

Posms Norises laiks Sacīkstes Norises vieta
1. 19.-20. februāris Desert X-Prix Saudi Arabia Neoma, Saūda Arābija
2. 7.-8. maijs Island X-Prix Italy Sardiīnija, Itālija
3. 9.-10. jūlijs Ocean X-Prix Scotland Skotija vai Senegal Senegāla
4. 10.-11. septembris Copper X-Prix Chile Antofagasta, Čīle
5. 26.-27. novembris Energy X-Prix Uruguay Punta del Este, Urugvaja

Komandas un piloti:

Komanda Piloti
United Kingdom Veloce Racing Spain Christine GZ
South Africa Lance Woolridge
Germany Rosberg X Racing Sweden Mikaela Åhlin-Kottulinsky
Sweden Johan Kristoffersson
United States Genesys Andretti United Extreme E United Kingdom Catie Munnings
Sweden Timmy Hansen
United Kingdom Team X44 Spain Cristina Gutiérrez
France Sébastien Loeb
Spain Acciona | Sainz XE Team Spain Carlos Sainz
Spain Laia Sanz
United Kingdom McLaren Extreme E New Zealand Emma Gilmour
United States Tanner Foust
Germany Abt Cupra XE Germany Jutta Kleinschmidt
Qatar Nasser Al-Attiyah