“Africa Eco Race” startēs Monako, piesakās arī “RE Autoclub” pilots

Nākamā gada rallijmaratons “Africa Eco Race” startēs no Monako, bet finišēs Senegālas galvaspilsētā Dakarā.

2016. gada “Africa Eco Race” ralliju plašākai publikai oficiāli prezentēja šo sacensību regulārais dalībnieks Žans-Luī Šlesērs, kurš šobrīd savu aktīvo karjeru ir noslēdzis. Prezentācija notika Krievijas rallijreida čempionāta otrā posma “Kaganas Zelts 2015” laikā un, kā zināms, šajās sacīkstēs startēja arī Latvijas komanda “RE Autoclub”.

“Africa Eco Race” notiks gadumijā, startējot 27. decembrī Monako. No turienes dalībnieki tālāk dosies līdz Āfrikai, bet finišs tiks sasniegts 10. janvārī Dakarā.

Lai vēl vairāk piesaistītu arvien pieaugošo smago auto skaitu šajā rallijā, no 2016. gada tām tiks veidota atsevišķa ieskaite. Spēcīgā “Kamaz-master” komanda jau apsolījusi, ka noteikti startēs šajā rallijā, lai gan paralēli Dienvidamerikā tajā laikā notiek Dakaras rallijs, kur krievu vienība arī parasti piedalās un favorītu pulkā.

Tāpat prezentācijā kļuva zināmi arī pirmie sportisti, kas jau iesnieguši pieteikumus dalībai 2016. gada “Africa Eco Race”. Viens no šiem pilotiem ir Krievijas čempions T2 klasē Aleksandrs Terentjevs, kurš šobrīd pārstāv “RE Autoclub” vienību, startējot ar iespaidīgo “Ford F150” pikapu. Tiesa, vēl nav oficiāli apstiprināts, ar kādu auto un komandu Terentjevs plāno startēt Āfrikā.

Šī gada sākumā ar “OSCar” automobili “Africa Eco Race” startēja krievu pilots Antons Grigorovs, kura stūrmanis bija latvietis Māris Saukāns. Kopīgiem spēkiem tika izcīnīta septītā vieta absolūti un ceturtā starp vieglajiem T1 klases automobiļiem. Par absolūto uzvarētāju kļuva francūzis Žans Antuāns Sabatjē, kurš startēja ar “Bugga One” bagiju, bet otro vietu guva smago auto klases T4 uzvarētājs Antons Šibalovs ar “Kamaz”.

Teksts: 4rati.lv
Foto: reautoclub.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *